Уряд хоче змінити Угоду про Асоціацію з ЄС. Пояснює віцепрем’єрка Стефанішина

Уряд хоче змінити Угоду про Асоціацію з ЄС. Пояснює віцепрем’єрка Стефанішина

Ексклюзивно
Уряд хоче змінити Угоду про Асоціацію з ЄС. Пояснює віцепрем’єрка Стефанішина В'ячеслав Ратинський / УНІАН

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив віцепрем’єрці з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ользі Стефанішиній підготувати проєкт рішення про створення комісії з євроінтеграції. Що це буде за орган, та як вирішуватимуться спірні питання у частині виконання Угоди про Асоціацію, сама Стефанішина розповіла в ефірі Українського радіо.

Зобов’язання України по євроінтеграції мають бути відображені в плані заходів діяльності уряду, в усіх секторах діяльності – від транспорту до енергетики й соціальної політики, розповідає про суть створення комісії Ольга Стефанішина.

Також вона прокоментувала інформацію про зміни, які готуються до Угоди про Асоціацію з ЄС: “На основі аналізу ходу виконання Угоди, ми вже розуміємо які в неї слабкі і сильні сторони. Ми підготували так звану Концепцію оновлення, і зараз тривають консультації, в тому числі з бізнесом. Ми хочемо, щоб ця позиція виливалась на базі української промисловості, підприємців-виробників, на цьому ми і стоїмо. Але, найбільший інтерес складають позиції щодо оновлення Угоди, які стосуватимуться на знятті торгових бар’єрів - мит, обмежень “нульового” імпорту, експорту в Європейський Союз. Насправді, це – більш бюрократичний прогрес, ніж політичний”.

У листопаді уряд відкрив “Пульс Угоди” – онлайн-систему моніторингу реалізації заходів виконання Угоди про асоціацію з ЄС.

“Пульс Угоди”, – пояснює Стефанішина, – це онлайн інструмент, який базується на плані заходів з виконання Угоди. Заступники міністрів з питань євроінтеграції, керівники інших органів що два тижні оновлюють цю інформацію. І прем’єр-міністр запропонував підвищити якість цієї роботи, щоби і міністри також систематично моніторили цей прогрес. І ця інформація є у відкритому доступі”.

Євроінтеграція – це процес, який не може стосуватися одного члена уряду, каже Ольга Стефанішина.

“Я запропонувала створити координаційно-дорадчий орган. І, враховуючи те, що Угода охоплює всі сектори, очевидно, що його має очолити прем’єр-міністр, а я і далі буду координувати роботу в рамках Угоди про асоціацію, з підготовки виконання рішень двосторонніх органів. Це буде формалізованим рішенням уряду. До складу ввійдуть представники Уряду, заступники міністрів, представники парламенту, і громадянського суспільства”, – зазначила віцепрем’єрка.

Що відомо

  • Угода про асоціацію України з ЄС дає змогу перейти від партнерства і співробітництва до політичної асоціації та економічної інтеграції. Політичну частину документа було підписано 21 березня 2014 року, економічну частину — 27 червня 2014 року.
  • Строк дії Угоди необмежений. Будь-яка сторона може денонсувати Угоду шляхом надіслання повідомлення про це іншій стороні, дія Угоди в такому випадку припиняється через шість місяців з дати отримання повідомлення.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди