"Мій тато повернувся з війни". У Франківську презентували книгу-комікс для дітей

"Мій тато повернувся з війни". У Франківську презентували книгу-комікс для дітей

"Мій тато повернувся з війни". У Франківську презентували книгу-комікс для дітей
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську презентували книгу-комікс "Мій тато повернувся з війни". ЇЇ створили для сімей військових та ветеранів російсько-української війни, насамперед — для дітей 10-15 років, повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.

"Мій тато повернувся з війни"
Книга-комікс "Мій тато повернувся з війни". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Святомира Возняк є літературною редакторкою цього соціального посібника. Жінка пояснює: над книгою працювали військові, художники, літератори та психологи, щоб розповісти дітям про воєнні реалії.

Святомира Возняк
Літературна редакторка Святомира Возняк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Головний герой коміксу — це рудий кіт Патрон. Він уміє розмовляти. Кіт пройшов зі своїм власником Костянтином — бойовим медиком — усі випробування війни й повертається разом зі своїм господарем додому у його сім'ю. І в момент, коли наростає напруга, коли з'являється нерозуміння, коли вже агресія б'є через вінця, кіт бере усе у свої пухнасті лапи й допомагає діткам впоратися із батьківським ПТСР", — розповідає Святомира Возняк.

Патрон став головним героєм книги невипадково, пояснює військовослужбовець, автор ідеї посібника Ілля Шполянський. Він — родом з Миколаєва і боронить Україну з 2014 року. Кіт пройшов з ним фронтовий шлях. Тож Ілля Шполянський — батько трьох дітей — завдяки власному досвіду зумів поділитися ідеєю, яку й втілили у мальописі.

Ілля Шполянський
Військовослужбовець Ілля Шполянський. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Будь-який військовий, який її прочитав чи прочитає, скаже, що те, що тут написано, — це правда. Бо це — абсолютно реалістична історія, тому що вона створена нашою командою — людьми, які знають, що таке повернення з війни", — говорить військовослужбовець Ілля Шполянський.

Кіт Патрон
Персонаж книги — кіт Патрон. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Мовою картинок на воєнну тематику художник Олександр Корешков із читачами спілкується не вперше. Над ілюстраціями до цього проєкту митець працював понад два місяці.

Художник Олександр Корешков
Художник Олександр Корешков створив малюнки для книги. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Стиль малюнку був трохи адаптований під підлітків. Ми прибрали всякі жахіття війни та психологічний якийсь тиск, щоб дітям було комфортно читати. Але я змушений був залишити трохи драматизму, аби історія була емоційною і її було цікаво читати", — каже художник коміксу "Мій тато повернувся з війни" Олександр Корешков.

Книгу створили на основі життєвого досвіду ветеранів та їхніх родин, які поділилися з авторами своїми історіями та рекомендаціями щодо налагодження стосунків, пояснює Ілля Шполянський. Придбати її неможливо — усі півтори тисячі примірників безкоштовно отримають діти ветеранів та військовослужбовців.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок