Японія обмежила експорт обладнання для виробництва чіпів до Китаю

Японія обмежила експорт обладнання для виробництва чіпів до Китаю

Японія, Токіо
Вулиця у Токіо, Японія. Фото: AP

Японія запровадила обмеження на експорт передового обладнання для виробництва мікросхем, щоб завадити Китаю розробляти високоякісні напівпровідники, які можна використовувати у військових цілях.

Як повідомляє Kyodo, після перегляду наказу Міністерства торгівлі Японія додала 23 позиції для виробництва мікросхем, які вимагають дозволу на експорт.

Відповідно до нових правил, до списку заборонених предметів у Японії тепер входить обладнання для очищення, перевірки та літографії — технології, що використовується для створення складних візерунків, які можна витравлювати на напівпровідникових пластинах, що необхідно для виробництва передових чіпів.

Водночас уряд спростив процес експорту такого обладнання до 42 країн, включаючи США, Південну Корею та Тайвань. Уряд Нідерландів також оголосив про нові обмеження на експорт передового напівпровідникового обладнання.

Близько 10 японських компаній, які займаються виробництвом такого обладнання, ймовірно, постраждають від правил.

Однак міністр промисловості Ясутоші Нісімура заявив, що вплив на вітчизняні компанії, ймовірно, буде обмеженим, оскільки експортний контроль спрямований на "надзвичайно передові" технології.

Цей крок викликав негативну реакцію з боку Китаю, хоча Японія не уточнила, що друга за величиною економіка світу є основною метою експортних обмежень.

Пекін заявив, що наступного місяця обмежить експорт галію та германію, двох рідкоземельних металів, які мають вирішальне значення для виробництва чіпів, як очевидну помсту за обмеження США на експорт напівпровідників, націлені на Китай.

У жовтні 2022 року США запровадили масштабний контроль над експортом деяких високоякісних мікросхем, які Китай міг би використовувати для навчання систем штучного інтелекту та модернізації своєї армії, водночас попросивши Японію та Нідерланди, які мають передові технології виробництва мікросхем, наслідувати їхній приклад.

Уряд Нідерландів також оголосив про нові обмеження на експорт передового напівпровідникового обладнання.

На початок