"Ворог взяв певну паузу": Гуменюк про ситуацію в Одеській області

"Ворог взяв певну паузу": Гуменюк про ситуацію в Одеській області

"Ворог взяв певну паузу": Гуменюк про ситуацію в Одеській області
Начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк. Фото: Суспільне Одеса

У порівнянні з іншими ночами, ця ніч в Одесі та області була порівняно спокійною. Проте спостерігаємо підвищену активність розвідувальних безпілотників, що говорить про те, що російська армія взяла певну паузу для збору інформації. Про це 22 липня в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомила начальниця пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

"Розвідувальні безпілотники, які активізувались, то їх стало на два менше в арсеналі ворога. Вони намагаються збирати інформацію, що стосується, в тому числі портової інфраструктури, тому що їх активність спостерігається в акваторії Чорного моря в напрямку узбережжя", — пояснила Наталя Гуменюк.

Безпекова ситуація в Одеській області

Також за словами Наталі Гуменюк, безпекова ситуація на Одещині підлаштовується під ті загрози та виклики, які виникають на певній ділянці місцевості, або у зоні їхньої відповідальності.

"Те, що ворог значно підсилив атаки й урізноманітнив їх з використанням різних видів озброєння, свідчить, що він дійсно пішов на дуже відчайдушні кроки, тому що він використовує високовартісні ракети. Він вкидає мільйони доларів в іміджеві питання тому, що ворог намагається не просто нищити портову інфраструктуру або сільськогосподарську для того, а більше відвойовує свій імідж. Це йому потрібно для того, аби переконати увесь світ, що він панує в Чорному морі.

Наразі наша безпекова компонента дійсно розробляється і підсилюється відповідно тим загрозам, які зараз постають відносно тих об'єктів, які ми маємо захищати", — зазначила Наталя Гуменюк.

Угрупування кораблів у Чорному морі

За словами Наталі Гуменюк, корабельні угруповування в Чорному морі перебувають постійно, розгортаючись і згортаючись, в залежності від ситуації.

"Усі кораблі заведені в пункти базування, жодного на чергуванні не спостерігається, але розуміємо, що цілком ймовірно це зроблено для їхнього переспорядження і виведення знов на бойове чергування.

Оскільки пауза, яка відбулась цієї доби після потужних атак по п'яти об'єктах інфраструктури в області, використовується певно для перегрупування і для підтягування сил та резервів. Ми не розслабляємось, ми розуміємо, що удари будуть продовжуватись і активність ворога буде підвищуватись", — повідомила Наталя Гуменюк.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок