Уряд ухвалив постанову щодо виробництва боєприпасів для БПЛА в Україні

Уряд ухвалив постанову щодо виробництва боєприпасів для БПЛА в Україні

Важливо
Кабмін ухвалив постанову щодо виробництва боєприпасів для БПЛА в Україні
Кабінет міністрів України, ілюстративне фото: УНІАН

Кабмін на своєму засіданні ухвалив постанову про виробництво, закупівлі та постачання боєприпасів і бойових частин для безпілотників. Про це повідомляє пресслужба уряду.

Як відзначили в уряді, це має дати поштовх для формування ринку та масового виробництва боєприпасів в Україні, щоб швидко та ефективно забезпечувати потреби Збройних Сил.

Зокрема, виробники:

  • отримують законодавчу базу для масового виробництва в Україні;
  • мають вимоги до боєприпасів, де і хто їх може виробляти;
  • можуть набагато швидше випробовувати та допускати до експлуатації боєприпаси.
“Раніше виробництво боєприпасів було складним та малодоступним в Україні. Нові виробники майже не з’являлися на ринку. Адже необхідно було близько року, щоб допустити боєприпаси до експлуатації. Зокрема, юридично здійснити багато процедур: зібрати документи, отримати ліцензії та пройти перевірки”, — йдеться у повідомленні.

Ухвалена постанова скасовує ці бюрократичні процедури та спрощує виробництво в Україні. В уряді очікують, що кількість виробників зросте в рази.

Ініціаторами постанови стали команди Мінцифри та Мінстратегпром.

“Уже маємо подібний кейс з розвитком масового виробництва БПЛА в Україні. Так, на початку запуску проекту Армія дронів усього 7 українських виробників БПЛА могли отримувати державні контракти. Зараз до експлуатації допущено ще 40 БпЛА. Ще 178 виробників — у процесі проходження всіх процедур”, — відзначили у пресслужбі.

Раніше у Міністерстві оборони повідомили, що з 22 лютого 2022 року взяли на озброєння або в експлуатацію 28 моделей безпілотних літальних апаратів різного типу, які були створені українськими виробниками.

На початок