Лікарі мають визначати ожиріння не за вагою — канадські вчені

Лікарі мають визначати ожиріння не за вагою — канадські вчені

Лікарі мають визначати ожиріння не за вагою — канадські вчені УНІАН

Канадські вчені дійшли висновку, що діагноз ожиріння треба ставити людині не за вагою, а за загальним станом здоров'я.

"Панівний наратив щодо ожиріння підживлює припущення про особисту безвідповідальність і відсутність сили волі та провокує почуття провини та сорому в людей, які живуть із ожирінням", — ідеться у нових клінічних рекомендаціях щодо діагностики та лікування ожиріння в дорослих людей, опублікованих у Canadian Medical Association Journal.

Автори рекомендацій пропонують визначати ожиріння як "комплексну рецидивну хронічну хворобу, яка прогресує і характеризується наявністю наднормового або надлишкового жиру в організмі, що шкодить здоров’ю".

"Лікування ожиріння має ґрунтуватися на доказових принципах боротьби з хронічними захворюваннями, повинне враховувати життєвий досвід пацієнтів, виходити за межі спрощених підходів на кшталт "їжте менше, рухайтеся більше" і вирішувати корінні причини хвороби", — зазначають автори рекомендацій.

Як відзначила співавторка дослідження у коментарі ВВС, ожиріння занадто довго пов'язували зі способом життя, тоді як пацієнти з таким діагнозом потребують підтримки, так само як і люди з хронічними хворобами.

Учені не відкидають визначення ожиріння за індексом маси тіла (ІМТ), як це роблять зараз. Водночас вони пропонують зосередитися на тому, як вага впливає на здоров'я людини, оскільки перевищення норми на 3-5% може покращити здоров'я людини. Тоді "ідеальна вага" не відповідатиме "оптимальній вазі", яка визначається на основі ІМТ.

Що відомо

  • За даними ВООЗ, зайву вагу мають 39% людей у світі.
  • Згідно з даними Public Health England, надмірна вага підвищує ризик необхідності госпіталізації чи інтенсивної терапії у разі інфікування коронавірусом.
  • За даними Міністерства охорони здоров'я України, надмірну вагу мають люди з індексом маси тіла (ІМТ) від 25 до 29,9, а ІМТ понад 30 вважається ознакою ожиріння.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди