Через негоду були знеструмлення у понад 150 населених пунктах у 5 областях — Міненерго

Через негоду були знеструмлення у понад 150 населених пунктах у 5 областях — Міненерго

Електрика, знеструмлення через обстріли РФ і негоду
Суспільне Харків

В Україні через негоду знеструмлювалися понад 150 населених пунктів у 5 областях. Про це повідомляє Міністерство енергетики, коментуючи ситуацію в енергосистемі станом на 20 липня. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає.

"Внаслідок грозового шторму, який пройшов країною, і викликаних ним технологічних порушень знеструмлювалися 152 населених пункти: у Закарпатській області — 79 населених пунктів, у Львівській області — 44, в Івано-Франківській — 26, у Чернігівській — 2, у Сумській області — 1 населений пункт", — йдеться у повідомленні.

Крім того, вночі військо РФ завдало чергового удару по території України. Внаслідок пошкоджень вимкнулася трансформаторна підстанція в Миколаївській області, без світла залишилися 263 споживачі. В Одеській області тимчасово знеструмлювалися 2,8 тисячі абонентів.

Ремонтна кампанія на об’єктах генерації — теплової, гідро- та атомної — триває, відзначили в Міненерго. Через обстріли залишається без світла частина споживачів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Херсонській, Харківській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Триває фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив дамби Каховської ГЕС. У Херсоні залишаються без світла 12,7 тисячі споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання. Відновлювальні роботи сповільнені, зокрема, через постійні обстріли.

Рівень води у ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС залишається незмінним. Наразі він становить 16,4 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

На початок