Уряд схвалив концепцію STEM-освіти в Україні. Що це таке

Уряд схвалив концепцію STEM-освіти в Україні. Що це таке

Уряд схвалив концепцію STEM-освіти в Україні. Що це таке pixabay

Кабінет міністрів схвалив Концепцію розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти).

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 5 серпня. Згідно із проєктом розпорядження, STEM-освіта має на меті розробку "ефективних і привабливих методів" впровадження навчальних програм, удосконалення освіти та забезпечення професійного розвитку педагогів, розвиток партнерства між закладами освіти і роботодавцями.

STEM-освіта передбачає впровадження у навчальний процес більшої кількості творчих і мистецьких дисциплін, зокрема промисловий дизайн, архітектуру, індустріальну естетику тощо. Грамотність стає важливою частиною чітко закріпленої навчальної програми, оскільки вона вимагає критичного мислення, а також творчості. Кожна дитина, залучена до такої освіти, повинна володіти технологічною грамотністю та навичками вирішення проблем, які є ключовими для створення власних винаходів.

Напрямками діяльності STEM-освіти також можуть бути дослідження, робототехніка та інженерні розробки, ракетомоделювання, аерокосмічні технології, основи радіоелектроніки, авто-, авіамоделювання, 3D-моделювання, хіміко-біологічні та агроекологічні технології, мейкерство, конструювання, вебдизайн, основи відеотехнологій, цифрове мистецтво тощо.

Концепція базується на Резолюції, прийнятій Генеральною асамблеєю ООН у 2015 році, яка визнає STEM-освіту як ключову стратегію досягнення цілей сталого розвитку.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди