Від початку вторгнення Росія обстріляла вісім суден — Боднар

Від початку вторгнення Росія обстріляла вісім суден — Боднар

Від початку вторгнення Росія обстріляла вісім суден — Боднар
Посол України в Туреччині Василь Боднар, фото: УНІАН

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Росія обстріляла вісім суден іноземних власників. Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Посадовець зазначив, що раніше про це не повідомляли, оскільки не хотіли конфлікту з Росією, і додав, що окупанти можуть обстріляти ще одне, або декілька суден.

Боднар відзначив, що пряме зіткнення російського та турецького Чорноморських флотів, на його думку, є малоймовірним.

"Сумніваюся, що Туреччина може піти на відкрите збройне протистояння з Росією, оскільки це означає втягування у конфлікт НАТО. Але якби російська сторона почала такі дії, то вона б просто відкрила для себе другий фронт", — припустив Боднар.

За його словами, справжня мета Росії — зайняти панівну позицію на ринках, на які Україна досі постачала своє продовольство, а вимоги щодо зняття санкцій та інші — лише прикриття для зняття з себе відповідальності.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Чорноморська ініціатива увійшла в історію як важливий дипломатичний успіх і пообіцяв обговорити продовження угоди з президентом РФ.

Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним кроком вихід Росії з "зернової угоди".

Президент Володимир Зеленський наголосив, що своїми діями РФ зриває домовленості з Туреччиною та ООН. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю CBS заявив, що вихід Росії із зернової угоди призведе до зростання світових цін на агропродукцію та загрожуватиме голодом населенню багатьох країн світу.

На початок