Ігор Венгер — кардіохірург з Чернігова із 30-річним стажем у медицині. За сім років роботи саме кардіохірургом він провів близько 1500 операцій на відкритому серці, а під час боїв за Бахмут працював у стабілізаційному пункті на передовій.
Суспільне поспілкувалося з лікарем, яке рішення було ключовим для нього, щоб поїхати до стабілізаційного пункту, з якими травмами доводилось працювати та чи планує ще їхати на передову.
"Я хотів поїхати на фронт і побачити все на власні очі, допомогти, бути корисним і спробувати себе у військовій медицині", — розповів кардіохірург.
Ігор Венгер був на Бахмутському напрямку із 25 травня по 1 липня 2023 року.
"Один із наших співробітників взяв участь у ротації раніше і був на стабпункті на сході нашої країни. Повернувшись звідти, він розказав, як це все відбувається, і що існує певний дефіцит кваліфікованих медичних кадрів. Тому я вирішив для себе, що можу бути корисним, і вирішив взяти участь в одній з ротацій на сході", — пояснив медик.
За словами кардіохірурга, він перебував у добровольчому шпиталі.
"І, звісно, це не було якесь розпорядження чи наказ. Це було моє внутрішнє покликання. І завдяки тому, що є така добровольча організація, яка не потребує мобілізації або призову до ЗСУ, вона надає можливість цивільному населенню допомогти військовим, якраз в тій частині, де не вистачає лікарів ЗСУ. Це такі добровольчі структури як: ПДМШ, Червоний Хрест, міжнародні організації, "Госпітальєри", — зазначив Венгер.