Українські полярники показали рожеві "НЛО" і перламутрові хмари над Антарктидою

Українські полярники показали рожеві "НЛО" і перламутрові хмари над Антарктидою

Антарктида, хмари, Академік Вернадський
У небі над полярною станцією “Академік Вернадський” зафіксували незвичайні явища: рожеві “НЛО” та перламутрові хмариФото: НАНЦ

У небі над Антарктичною станцією "Академік Вернадський" українські полярники зафіксували два незвичайні атмосферні явища: рожеві “НЛО” та перламутрові хмари.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

За словами науковців, мрія полярного метеоролога — спостерігати за один день одразу кілька явищ, які дуже рідкісні чи взагалі відсутні в Україні.

"Зранку на небі з'явилися сочевицеподібні (лентикулярні) хмари. Це овальні хмари, витягнуті горизонтально, з рівними чітко окресленими краями. Вони мають яскравий білий колір, іноді з різнокольоровим сяянням, і часто накладаються одна на одну, неначе стос тарілок. Полярники жартують, що це антарктичні НЛО, адже вони схожі на космічний корабель прибульців, — йдеться у повідомленні.

За словами полярників, через особливості утворення сочевицеподібні хмари не рухаються, а неначе "зависають" в одній точці: "Тож поки вони висіли над "Вернадським", сонце опустилося над горизонтом, "підсвітивши" небо в рожевий колір (фото без фільтрів)".

У другій половині дня науковці змогли побачити, перламутрові хмари. Вони дуже тонкі, тож на тлі розсіяного світла їх фактично не видно. "А от під час заходу сонця, коли воно опускається на кілька градусів нижче горизонту, світло відбивається від кристаликів льоду в хмарах таким чином, що виникає оптичний ефект іризації. Він якраз і “фарбує” хмари в різні кольори", — зазначили вчені.

У НАНЦ зазначили, що тепер полярники чекають на інші явища, такі як біла веселка, міражі, паргелій.

На початок