У Сумах стихійні торговці, які продавали свої овочі та фрукти поблизу центрального ринку на вулиці Засумській, перемістилися. Для них створили окремий майданчик біля "Селянського базару".
Для людей, які торгують городиною, відвели ділянку між "Селянським базаром" та багатоповерхівкою. Стихійний ринок перемістили сюди 4 серпня.
"Тут люди знають, що із села і люди сюди йдуть, покупці, а отам стоїш, а вони кажуть – ой, це перекупки. Які не є умови, ну а що робити? Нам треба десь продати, бо за дві тисячі прожити неможливо", - говорить одна з продавчинь, Катерина Фурс.
Інша продавчиня, Катерина Тихонівна, не задоволена і говорить, що на сонці важко стояти, а на Засумській рятувала тінь від дерев. "Дві гривні платимо. Немає ж зручностей ніяких тому", - вважає продавчиня.
Дехто з продавців прихопив із собою парасолю від сонця, як Любов Шевченко. Вона розповідає, що для таких продавців пообіцяли зробити зручності. "Я переживаю, що людям погано ходити, нам то що – стоїмо на місці топчемося", - говорить Любов Шевченко.
Крім городини, тут торгують і молочною продукцією. Продавчиня Валентина розповідає, що на Засумській мала власних клєнтів - покупців, а на новому місці не може продати товар швидко."Людей зігнали, наче тварин, хіба ж можна стояти у таких умовах? Неможливо", - говорить Валентина.

"Раніше ходив по Засумській, а зараз говорять, що там не можна, бо там вони заважають людям, вони скаржаться. Звісно, якби обладнали більше, бо зараз, поки тепла погода, гарна, – то нормально, а коли буде ближче до осені вже буде брудно і холодно, то людям тоді просто неба не посидіти", - вважає один з покупців, Анатолій Плотник.
З вулиці Засумської на новий майданчик для продажу сільгосппродукції можуть переміститися до 300 людей, говорить заступник директора ринку Володимир Фільо. За місце сплачують (в залежності від віку та кількості товару) – від 2 до 6 грн.

"Частина людей перейшла на територію «Селянського базару», частина залишилася тут. Працює комісія. Є певні складнощі, але люди переходять. За минулий тиждень ми зробили те, що ми могли встигнути, благоустрій цього майданчика, замощення", - розповів Фільо.

Він також сказав, що продавців молочних продуктів запрошують в молочний павільйон. "Вже, сподіваємося через два тижні, можливо трішки більше, люди будуть торгувати на новій ділянці, це буде окремий сектор, як ми зробили м’ясний павільйон.Також будуть реалізовувати всі молочні продукти з холодильних прилавків", - сказав заступник директора ринку. Коли саме збудують навіси та тверде покриття, не повідомив.
Чи позбувся цей ринок статусу стихійного, має вирішувати Держпродспоживслужба. За словами її керівника Віталія Моісеєнка, його управління має вийти з відповідною перевіркою протягом тижня.
Авторка- Юлія Ніколаєва