"Традиційні животоки" — програму під такою назвою презентували у Сумському обласному центрі комплексної реабілітації дітей та осіб з інвалідністю. В центрі влаштували перший захід з реалізації проєкту.
Мама восьмирічного Артема — пані Олена розповіла: її син відвідує заклад з трьох років — має порушення слуху. Впродовж цього часу став краще чути, вчиться говорити, охоче відвідує заняття.

"Заняття нам дуже допомагають. Розвиток і мовленнєвий і фізичний і сенсорний. Педагоги до кожної дитини знаходять підхід. Тобто, є діти, які не люблять займатися, але через 2-3 дні вже займаються і мама не потрібна. Сьогоднішній захід присвячений до Купали, оскільки того дня було бомбування міста Суми, тоді скасовували це свято і сьогодні для наших дітей буде свято. Моя дитина теж братиме участь. Може не розмовлятиме, але танцюватиме та плигатиме — це ми можемо", - розповіла пані Олена.
Народні традиції, звичаї, свята та обряди. Саме на знаннях нематеріальної культурної спадщини базується нова ідея, - розповіла директорка Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Євгенія Бистрицька, де і розробили програму.
"Ця програма виграла у всеукраїнському конкурсі "Жива традиція", авторкою якої була Вікторія Гавриленко. Сьогоднішнє свято для нас особливе і не лише тому, що ці діти особливі. А тому, що ця програма адаптована для них і коли ми передаємо ці знання про нематеріальну культурну спадщину, саме особливі діти — це є унікальне. Це не просто безперервність традицій. Ми говоримо про те, що нематеріальна культурна спадщина доступна всім", - вважає Євгенія Бистрицька.
"Цей проєкт ексклюзивний в нашій країні, бо традиції, які передаються з покоління в покоління сьогодні впроваджуються саме у центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю, за програмою "Традиційні животоки". Сьогодні це маленьке дійство — це один з елементів традицій і обрядів, які йдуть в цій програмі", - розповів регіональний представник українського центру культурних досліджень Сергій Марусій.

Новий проєкт, пояснює директорка закладу Олена Сущенко, буде реалізовуватись поетапно впродовж року. "Це перший такий захід — по реалізації проєкту. Презентація праці колективу педагогічного, медичного. І, відповідно, надбання, які отримують наші діти-вихованці в умовах наших майстерень — кераміки, пряничної, пап’є-маше, декупажної майстерні, ізостудії. Також у нас працює театральний гурток. Є своя театральна студія, яка поєднує культурні заходи і дає гарні результати соціалізації відповідної категорії дітей у суспільство", - розповіла Олена Сущенко.
За словами Олени Сущенко, центр надає медичну, соціально-педагогічну та фізичну реабілітацію для дітей та людей з інвалідністю до 18 років. Щоденно заклад відвідує понад 100 вихованців. Впродовж року його послугами скористалися понад 700 відвідувачів з різних районів Сумщини.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram