Закон про доплати військовим на Сумщині: хто і скільки буде отримувати

Закон про доплати військовим на Сумщині: хто і скільки буде отримувати

Президент України Володимир Зеленський підписав закон 9342, який передбачає відпустки та виплати строковикам, курсантам, доплати обмежено придатним, пораненим. Що передбачає новий закон, Суспільному розповів помічник начальника центру з правової роботи Антон Олійник.

Військовослужбовець Володимир має тяжке поранення. Захисник каже: вдячний лікарям, що поставили на ноги. Додає: про виплати військовим по-новому ще не чув. "За це я не знаю, нам ніхто не доводить. По перше, я лягав у лікарню - 30 тисяч мало бути, їх не виплачують через те, що я лягаю в лікарню. Але я лягаю не зі своєї вини. 22 року 22 березня отримав поранення. Наразі по лікарнях лікуюся, непридатний до служби, але служу. Відстрочка на 12 місяців. За ліки я не плачу, їх платить держава, але за поранення і все інше я не отримую нічого", — розповів військовий.

Новий закон передбачає збільшення виплати пораненим захисникам від 700 гривень до 20 100 гривень на місяць, пояснив помічник начальника центру з правової роботи Антон Олійник.

"Військовослужбовцям, які перебувають в полоні або зникли безвісти буде виплачуватись додатково 100 тисяч винагороди, якщо вони не здалися в полон добровільно. А також військовослужбовцям, які отримали поранення, контузію або каліцтво. У місяць отримання поранення вони також будуть отримувати додаткову винагороду в розмірі 100 тисяч", - пояснив Антон Олійник.

Закон про доплати військовим на Сумщині: хто і скільки буде отримувати
Помічник начальника центру з правової роботи Антон Олійник. Фото: Суспільне Суми

Зміни у законодавстві також торкнулися виплат військовослужбовців строковиків, курсантів ВВНЗ та військовослужбовців, які проходять службу під час мобілізації, розповів помічник начальника центру з правової роботи

"Попередньо у нас виплачувалась додаткова грошова винагорода в розмірі 30 тисяч гривень, яку отримували військовослужбовці, які несли строкову військову службу і курсанти, що навчаються у закладах міністерства оборони. Ця винагорода була скасована і наразі змінами введена доплата військовослужбовцям, які несуть строкову службу. Будуть отримувати 6000 на місяць, курсанти 2350 гривень на місяць і керівний склад – інструктори, які проводять навчання військовослужбовців — від 15 до 30 тисяч гривень. В залежності від фаху інструктора", - сказав Антон Олійник.

Крім того, за словами Антона Олійника, відбулися зміни у соціальному захисті військовослужбовців. Щорічна відпустка строковикам збільшилася з 10 до 30 днів. Безперервна відпустка на лікування – не більше 4 місяців.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок