Україна хоче приєднатися до Всеосяжної угоди про Транстихоокеанське партнерство

Україна хоче приєднатися до Всеосяжної угоди про Транстихоокеанське партнерство

Cесія Всеохоплюючого і прогресивного Транстихоокеанського партнерства в Токіо
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе виступає з промовою під час відкриття сесії Всеохоплюючого і прогресивного Транстихоокеанського партнерства в Токіо, 19 січня 2019 року. Фото: АР

Україна подала до Нової Зеландії офіційний запит на приєднання до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство (CPTPP) до Нової Зеландії. про це японська та новозеландська влада повідомили у п'ятницю, 7 липня, передає Reuters.

Нова Зеландія, яка виконує функції юридичного депозитарію партнерства, отримала офіційний запит на приєднання від України 5 травня, повідомив представник Міністерства закордонних справ Нової Зеландії.

Наступні кроки в процесі розгляду заявки будуть визначені всіма членами CPTPP, які мають зустрітися в новозеландському місті Окленд 16 липня, сказав речник МЗС.

Міністр економіки Японії Шігеюкі Гото заявив на прес-конференції, що Японія, як член CPTPP, "повинна ретельно оцінити, чи повністю Україна відповідає високому рівню угоди" з точки зору доступу до ринку і правил.

До складу CPTPP входять Австралія, Бруней, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, Сінгапур, В'єтнам, Чилі, Японія, а також Велика Британія, яка нещодавно стала 12-ю країною-членом. Китай, Тайвань, Еквадор, Коста-Ріка та Уругвай також подали заявки на приєднання.

На початок