Сину різко стало гірше і за дві години він помер – мама 8-річного померлого Сашка із Житомирщини

Сину різко стало гірше і за дві години він помер – мама 8-річного померлого Сашка із Житомирщини

Сину різко стало гірше і за дві години він помер – мама 8-річного померлого Сашка із Житомирщини
Фото: Facebook Оксани Поляновської

В Житомирській обласній дитячій лікарні помер 8-річний Олександр з села Ходаки Коростенського району. Мама дитини Оксана Полянська розповіла Суспільному, як захворів її син. Жінка каже, що Сашко отруївся хімікатами, якими місцеве товариство обробляло поля.

Спочатку хвороба проявилася у старшого сина Оксани – 12-річного Миколи. Хлопець уже місяць на лікуванні в обласній дитячій лікарні.

"Син пожовтів, і я думала що це хвороба Боткіна. Ми приїхали (в Коростенську міську лікарню – ред.), але ніхто не міг визначити, що в нас. Нас швидкою на другий день відправили в обласну дитячу лікарню. І ми потрапили в реанімацію на чотири дні. Ось уже буде місяць, як я лежу тут з дитиною в лікарні. А в понеділок мама телефонує і каже: Сашко блює. Я кажу: дайте йому таблетки. Потім чоловік о сьомій ранку телефонує і каже, що Саша пожовтів", – зі сльозами розповідає мама померлого хлопчика.

Восьмирічного Сашка привезли до Житомирської обласної дитячої лікарні третього липня, а п'ятого липня хлопчик помер.

"Дитині ставало гірше і гірше і в 10:25 його перевели в реанімацію. А вже в реанімації ніяка кров сину не підходила і його перевели на штучне дихання. Він побув так дві години і помер", – каже Оксана.

Лікарі говорять, що остаточну причину смерті померлого молодшого сина Оксани визначить судово-медична експертиза

"Дитина була в нас в лікарні два дні: спочатку в онко-гематологічному відділенні, але, оскільки його стан погіршувався, то хлопчика п'ятого числа перевели в реанімаційне відділення, а потім і в реанімацію, – розповідає лікарка-гематологиня Валентина Вишпівська. – Така анемія протікає надзвичайно важко. Чинників, які провокують такого типу захворювання, може бути багато – інфекційні захворювання, токсична дія якихось речовин. Кінцевий результат або кінцеву причину, чому так сталося з дитиною, покаже розтин".

Валентина Вишпівська
Валентина Вишпівська. Житомирщина 6 липня. Фото: Суспільне Житомир

Кореспонденти Суспільного поїхали в село Ходаки Коростенського району. Ще один брат померлого Сашка Петро веде журналістів в кінець города до фермерського поля. Їхній город, каже він, розташований за п'ять метрів від кукурудзяного поля, яке оброблялося хімікатами.

"Ось земля пайовиків, – показує Петро. – Гляньте на різницю, де вони кропили, а де – ні. Бачите, яка кукурудза там, а яка тут. Тут приблизно п'ять метрів до городу. А мала б через 300 метрів кропитися кукурудза".

Брат померлого хлопчика Петро
Брат померлого хлопчика Сашка Петро показує відстань до їхнього городу від поля. Житомирщина 6 липня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

Відстань від поля, яке кроплять хімікатами, до городів
Житомирщина 6 липня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

Сину різко стало гірше і за дві години він помер – мама 8-річного загиблого Сашка із Житомирщини
Житомирщина 6 липня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

"Ми стикаємося із тим, що за нашими городами "ДФУ АГРО" засаджує поля соняшником, кукурудзою. Посіви вони або поливають фекаліями із свиноферми, власниками якої вони є, або кроплять якимись хімікатами. І коли влітку жара, приїжджає вся ця техніка і кропить поля, все це з повітрям йде до наших будинків і ми цим дихаємо", – каже сусідка родини Леся Ходаківська.

Сину різко стало гірше і за дві години він помер – мама 8-річного загиблого Сашка із Житомирщини
Житомирщина 6 липня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

Юристка агрофірми "ДФУ АГРО Мирослава Черняк" телефоном сказала кореспондентам Суспільного, що компанія даватиме коментарі лише після проведення призначених експертиз, за результатами яких встановлять причину смерті дитини.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом смерті восьмирічного Сашка за статтею 115 Кримінального кодексу України "Умисне вбивство". Про це Суспільному повідомила Вікторія Дубовик, речниця поліції у Житомирській області.

"П'ятого липня на спецлінію "102" надійшло повідомлення від 50-річної жительки села Ходаки про те, що її малолітній син помер у Житомирській обласній клінічній дитячій лікарні. Також у цьому повідомленні жінка зазначила ймовірну причину смерті, а саме – отруєння дитини хімікатами від полів, поблизу яких вони проживали. Також стало відомо про те, що одночасно в лікарні перебуває її старший син 2010 року народження з подібним діагнозом "отруєння". Поліція розпочала досудове розслідування. Наразі призначена низка досудових експертиз. Також поліцейські, відреагувавши на повідомлення мами, поїхали перевіряти поля – задіяна екологічна служба, Держпродспоживслужба. Зараз відбираються матеріали і проводиться низка експертиз, далі вже буде відомо. Відкрито кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України "Навмисне вбивство", – поінформувала Вікторія Дубовик.

Вікторія Дубовик
Речниця Поліції Житомирщини Вікторія Дубовик. Фото: Суспільне Житомир

У Коростенському районі тривають слідчі дії
У місці проживання родини почали слідчі дії. Житомирщина 6 липня 2023 року. Фото: Тетяна Дукач для Суспільне Житомир

Коростенська окружна прокуратура почала розслідування смерті 8-річного хлопчика. Були зареєстровані два провадження: одне за фактом смерті дитини, ймовірно, від отруєння – стаття 115 Кримінального кодексу України "Вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині". Друге провадження прокуратура зареєструвала за частиною 2 статті 239 Кримінального кодексу України "Забруднення земель, що спричинило загибель людини".

Раніше Суспільне повідомляло, що 8-річний хлопчик з Коростенського району який потрапив в лікарню після того, як поле поблизу окропили хімікатами, помер. Матір загиблого хлопчика на своїй сторінці у фейсбуці писала, що дитина захворіла внаслідок обробки полів поблизу їхнього дому хімікатами. За її словами, свої поля кропило ТОВ "ДФУ Агро".

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок