РФ висилає 9 фінських дипломатів. У чому причина

РФ висилає 9 фінських дипломатів. У чому причина

Будівля МЗС Росії, яке повідомило послу Фінляндії про висилку 9 фінських дипломатів
Будівля МЗС Росії. Фото: пресслужба МЗС РФ

Росія висилає з країни 9 фінських дипломатів. Про це інформує МЗС РФ на своєму сайті у четвер, 6 липня. Також РФ відкликає з 1 жовтня свою згоду на діяльність генерального консульства Фінляндії в Санкт-Петербурзі.

Як зазначається у повідомленні, 6 липня в МЗС Росії був викликаний посол Фінляндії в Росії Антті Хелантеря.

“Посол був повідомлений, що у зв'язку з висилкою в червні цього року з Фінляндії дев'яти представників російських закордонних установ у цій країні "persona non grata" оголошено дев'ятьох співробітників посольства Фінляндії в Російській Федерації та фінського генконсульства в Санкт-Петербурзі”, — йдеться у повідомленні.

Заявлено також, що серед заходів у відповідь “на конфронтаційні дії фінської влади” російською стороною ухвалено рішення про відкликання з 1 жовтня своєї згоди на діяльність генерального консульства Фінляндії в Санкт-Петербурзі.

Фінській стороні вручено відповідні дипломатичні ноти МЗС Росії.

На початку червня офіс фінського президента повідомив, що Фінляндія має намір вислати дев'ятьох російських дипломатів, які працюють у посольстві в Гельсінкі — через підозру в роботі на російську розвідку.

"Їхні дії порушують Віденську конвенцію про дипломатичні відносини", — пояснила тоді влада Фінляндії.

Відповідне рішення ухвалили на зустрічі президента Фінляндії з міністерським комітетом із зовнішньої політики і політики безпеки.

На початок