Замовив "мухомори" через інтернет: у Дніпрі 11-річна дитина отруїлася грибами

Замовив "мухомори" через інтернет: у Дніпрі 11-річна дитина отруїлася грибами

отруєння грибами
Суспільне Черкаси

Через отруєння дикорослими грибами у Дніпрі ушпиталили 11-річного хлопчика. Про це йдеться на сайті управління Держпродспоживслужби в області.

Повідомляється, що дитина самостійно замовила гриби "мухомори" через інтернет-мережу та вживала їх у сушеному меленому вигляді.

Через годину після вживання у хлопчика з`явилися галюцинації, сухість у роті, блювота, запаморочення. За 3 години після появи перших симптомів отруєння батьки дитини звернулися по медичну допомогу.

Хлопчика ушпиталили до реанімаційного відділення однієї з міських лікарень у стані середньої тяжкості з діагнозом "отруєння дикорослими грибами". Наразі він перебуває на лікуванні.

В управлінні Держпродспоживслужби зазначають: це не єдиний випадок отруєння грибами впродовж кількох останніх днів. 61-річна жінка також перебуває на лікуванні після того, як, з її слів, вживала дикорослі гриби типу "лисички" чи "говорушки", зібрані у лісосмузі с.Таромського Дніпровського району.

По медичну допомогу жінка звернулася аж на четверту добу після появи симптомів отруєння у важкому стані.

Скільки випадків отруєння грибами зафіксували торік

За 2022 рік по Дніпропетровській області зареєстровано 10 випадків отруєння дикорослими грибами. Отруїлися 12 людей, зокрема 3 дітей. Одна дитина, 8 років, померла.

Як убезпечити себе від отруєння грибами

Причинами отруєнь стають переважно дикорослі гриби у сирому, смаженому, варено-смаженому вигляді, зібрані самостійно або придбані на стихійних ринках.

Краще відмовтеся від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, а споживайте штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх у стаціонарних торговельних мережах.

Не купуйте гриби на стихійних ринках, з рук, у місцях несанкціонованої торгівлі чи у продавців на автошляхах.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок