Депутату "ЛНР" та ще трьом жителям Луганщини оголосили про підозру у колабораціонізмі

Депутату "ЛНР" та ще трьом жителям Луганщини оголосили про підозру у колабораціонізмі

Депутату "ЛНР" та ще трьом жителям Луганщини оголосили про підозру у колабораціонізмі
Підрахунок голосів на псевдореферендумі. Луганськ, 27 вересня 2022. Фото: АР

Так званому депутату "народної ради ЛНР" та ще трьом жителям Луганщини повідомили про підозри у колабораційній діяльності та у посяганні на територіальну цілісність України.

Про це повідомила пресслужба поліції Луганщини.

За інформацією слідства, вони організовували та проводили незаконний референдум у вересні 2022 року на окупованій Луганщині.

"У 2018 році житель Луганська став "депутатом народної ради ЛНР ІІІ скликання". Він брав активну участь у медійних заходах, де висловлювався за процес інтеграції у РФ і пропагував план заходів щодо переоформлення документів із земельних питань та соціальних виплат. Також був одним із організаторів автопробігу "Дорога додому" на підтримку так званого плебісциту", — йдеться у повідомленні.

У вересні 2022 року "депутат" також голосував за "закон про референдум про відокремлення Луганської області від України".

Друга підозрювана — керівниця так званої громадської організації "Союз жінок Донбасу". Влітку 2022 року вона стала "членом громадської палати ЛНР". Вона брала безпосередню участь у підготовці фейкового референдуму та агітувала людей взяти у ньому участь. Для цього вона провела понад сотню зустрічей з жінками на окупованій Луганщині.

"Ще двоє підозрюваних, жительки Луганщини, у вересні 2022 року взяли участь у роботі "виборчих комісій". Одна з них очолила "ТВК" у селі Куземівка Сватівського району, інша ‒ "ДВК Антрацитівського району", — розказали у прокуратурі.

Всім чотирьом оголосили про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, а також колабораційній діяльності (частина 2 статті 110, частина 5 статті 111-1 КК України). Зараз вирішують питання про оголошення всіх у розшук.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок