Росія скасувала авіашоу через побоювання дронових атак — британська розвідка

Росія скасувала авіашоу через побоювання дронових атак — британська розвідка

Москва, Кремль
. Росія, Москва. Фото: УНІАН

У Росії скасували проведення головного міжнародного авіашоу "МАКС" у 2023 році через побоювання нових атак дронами.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

"МАКС" — міжнародне авіашоу, яке проводиться раз на два роки у Підмосков’ї. Має на меті продемонструвати цивільний та військовий аерокосмічний сектор Росії і є ключовим фактором для залучення експортних клієнтів.

"Шоу, ймовірно, було скасовано здебільшого через справжні занепокоєння щодо безпеки після нещодавніх атак БПЛА у Росії. Організатори, ймовірно, також усвідомлювали потенційну шкоду для репутації, якщо на захід приїде менше міжнародних делегацій", — повідомили у британській розвідці.

Зазначається, що війна сильно вплинула на розвиток та функціонування аерокосмічної спільноти РФ.

"Цей сектор відчуває труднощі під міжнародними санкціями; висококваліфікованих фахівців заохочують служити піхотою у власному ополченні космічного агентства "Роскосмос", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці також зазначили, що головнокомандувач Повітряно-космічних сил РФ генерал Сергій Суровікін не з’являвся на публіці після невдалого заколоту Євгена Пригожина 24 червня, до якого він забезпечував зв’язок з Міноборони Росії.

Атака Москви безпілотниками 30 травня

У Москві в Росії 30 травня вранці внаслідок атаки БПЛА в кількох будівлях сталися незначні пошкодження, заявив мер Москви Сергій Собянін. Загалом у Міноборони РФ повідомили про атаку 8 безпілотниками. Водночас телеграм-канали інформують, що дронів могло бути близько 25.

Президент РФ Володимир Путін звинуватив Україну в атаці дронів на Москву і заявив, що вона стала відповіддю на російський удар "по штабу військової розвідки України", завданої "два-три дні тому".

Міністерство закордонних справ РФ випустило заяву, в якій "рішуче засудило спроби терористичних атак ЗСУ" вранці 30 травня в Москві та Підмосков'ї та пригрозило Україні "найжорсткішими заходами".

На початок