У Франції тривають заворушення, затримані понад 1300 людей

У Франції тривають заворушення, затримані понад 1300 людей

Правоохоронці під час протестів у Франції
Фото: AP

У Франції тривають заворушення, які спалахнули після смерті місцевого підлітка, застреленого правоохоронцями. Поліція затримала вже понад 1300 учасників сутичок.

Про це повідомляє BFMTV.

За даними МВС країни, загалом за ніч внаслідок заворушень постраждали понад 70 правоохоронців, пише видання. При цьому демонстранти атакували 31 відділення поліцейський пункт, 16 муніципальних поліцейських дільниць та 11 казарм жандармерії.

Для підтримки порядку на вулиці французьких міст вийшли 45 000 поліцейських та жандармів.

За даними Le Figaro, під час нічних заворушень у Ліоні невідомий обстріляв правоохоронців із вогнепальної зброї. Поранення отримали семеро людей.

Стрілець відкрив вогонь по силах поліції із помпової рушниці, коли вони намагалися стримати заворушення у передмісті, пише видання. Один із правоохоронців отримав ушкодження ока, тепер він потребує операції.

"Їх врятувало те, що вони були далеко, метрів за двадцять від того, хто стріляв", — повідомило виданню джерело у поліції.

Що відомо про протести у Франції

29 червня французька поліція застрелила 17-річного хлопця, який не зупинився за наказом дорожньої поліції поблизу Парижа. На відео інциденту, оприлюдненому в інтернеті, видно, як двоє поліцейських схилилися до водійського вікна автомобіля. Хлопець вирішив втекти на авто, проте отримав вогнепальні поранення від одного з поліцейських та загинув на місці.

Пасажира автомобіля ненадовго затримали та відпустили, ще одного пасажира, який втік, розшукує поліція.

Вбивство хлопця викликало громадський гнів та заворушення у багатьох містах навколо Парижа. Міністр внутрішніх справ Джеральд Дарманін заявив, що під час акцій протесту 31 людину заарештували, 24 поліцейських поранено та 40 автомобілів згоріли.

За даними прокуратури Нантера, поліцейський, підозрюваний у стрільбі по Наелю, залишається під вартою, йому висуваються звинувачення в ненавмисному вбивстві.

Адвокат родини Наеля, сказав журналістам, що вони хочуть, аби офіцера поліції переслідували за вбивство, а не за ненавмисне вбивство та передати розслідування іншому регіону.

На початок