Продовження повноважень Генсека НАТО Столтенберга є "завершеною справою" — ЗМІ

Продовження повноважень Генсека НАТО Столтенберга є "завершеною справою" — ЗМІ

Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції, 14 червня, 2023 рік
Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції, 14 червня, 2023 рік. Фото: Владислав Кравець/Суспільне

Генсек НАТО Єнс Столтенберг залишиться на посаді ще на один рік. Про це пише Politico з посиланням на інформацію чотирьох джерел, знайомих із цим рішенням. Продовження його повноважень є "завершеною справою".

Американський чиновник сказав, що продовження повноважень генерального секретаря є "завершеною справою". На запитання, чи це так, високопоставлений дипломат із Західної Європи відповів "так", додавши, що це "буде офіційно оформлено наступного тижня". Високопоставлений дипломат зі Східної Європи і високопоставлений чиновник НАТО також підтвердили, що в Альянсі існує консенсус щодо продовження повноважень Столтенберга.

"Я вважаю, що ми наближаємося до цього, і всі союзники, безумовно, хотіли б бачити його на посаді”, — сказав виданню високопоставлений дипломат з Північної Європи.

За його словами, Столтенберг є найкращою людиною на посаді Генерального секретаря, не в останню чергу з огляду на нинішнє складне безпекове середовище.

“Сподіваюся, наступного тижня ми матимемо хороші новини", — сказав дипломат.

Столтенберг, колишній прем'єр-міністр Норвегії, обіймає посаду глави НАТО з 2014 року, і його мандат вже неодноразово продовжувався. За даними Politico, члени Альянсу витратили місяці на пошуки його наступника, розглядаючи кандидатури таких лідерів, як прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен і міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, перш ніж зупинити свій вибір на нинішньому генеральному секретарі.

Лондонська газета Times повідомила в середу, 28 червня, що оголошення про те, що Столтенберг залишиться на посаді, буде зроблено "вже наступного тижня".

Сам Столтенберг довгий час стверджував, що не лобіював активно своє перебування в Брюсселі. Відповідаючи на запитання про свої плани на пресконференції у вівторок, 27 червня, він сказав на тому, що його позиція не змінилася.

"Що стосується мене самого, то я вже багато-багато разів чітко висловлював свою позицію. Я не шукаю подовження, і це те, про що я заявляв багато разів раніше", — сказав Генсек.

На початок