Швейцарія виділила Україні допомогу для гуманітарного розмінування

Швейцарія виділила Україні допомогу для гуманітарного розмінування

Швейцарія виділила Україні допомогу для гуманітарного розмінування
Парламент Швейцарії в Берні, Швейцарія. Фото: Getty Images

Швейцарія допоможе Україні з розмінуванням територій, для цього Федеральний департамент оборони, цивільного захисту та спорту подарував Держслужбі з надзвичайних ситуацій машину для розмінування від Swiss Digger Foundation.

Про це повідомляє Федеральна рада Швейцарії.

У швейцарському уряді зазначають, що кількість територій в Україні, забруднених мінами, касетними боєприпасами і вибухонебезпечними об'єктами, значно збільшилася з початку війни.

"Ці забруднені райони становлять пряму загрозу для цивільного населення, що робить необхідними гуманітарні заходи з розмінування. Для того, щоб безпечно і якісно їх очистити, Україні терміново потрібна спеціалізована техніка. Сюди належить, зокрема, механічне обладнання для очищення", — йдеться у повідомленні.

Швейцарія передала Україні машину для розмінування, розроблену та виготовлену швейцарським фондом Digger. Саперна машина — дистанційно керована гусенична машина розміром з невеликий бульдозер. Вона може знищити або підірвати протипіхотні міни різаком, зробивши їх нешкідливими.

Окрім машини для розмінування, Міноборони Швейцарії також надає Україні вантажівку, причіп та комплект запчастин на три роки. Українських фахівців також навчатимуть на місці експерти з фонду Digger. Весь пакет допомоги на суму близько 1,2 мільйона швейцарських франків буде профінансовано коштом ЗС Швейцарії.

Передача машин і навчання персоналу заплановані на вересень.

Міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс на Конференції з питань відновлення України (URC2023) у Лондоні заявив, що цього року країна виділила щонайменше 18 мільйонів євро на гуманітарне розмінування в Україні, і плануємо постійно збільшувати цю підтримку.

"До 2028 року Швейцарія вже ухвалила рішення підтримати Україну у розмірі 1,8 млрд євро як перший крок. Я також з нетерпінням чекаю на можливість взяти участь у Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування в Україні 11-12 жовтня 2023 року в Загребі", — наголосив Кассіс.

На початок