"Путін ніби другий король антисемітизму після Гітлера" — Зеленський

"Путін ніби другий король антисемітизму після Гітлера" — Зеленський

Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський прокоментував слова Володимира Путіна на свою адресу, який назвав його "ганьбою єврейського народу", заявивши, що російський президент – "другий король антисемітизму після Гітлера".

Про це президент заявив в інтерв'ю ВВС, відповідаючи на питання про його реакцію на слова Путіна на Петербурзькому економічному форумі.

ВВС зазначає, що Зеленський втратив багатьох своїх родичів під час Голокосту, включно з дідом.

"Таке враження, що він (Путін – ред.) не до кінця розуміє свої слова. Вибачте, але ж він ніби другий король антисемітизму після Гітлера. Це говорить президент. Цивілізований світ не може так висловлюватися", — сказав Зеленський.

Він подякував світовій спільноті за підтримку після слів Путіна.

"Для мене було важливо почути реакцію світу, і я вдячний за підтримку", — сказав президент.

Під час засідання в рамках Петербурзького економічного форуму, російський президент Путін назвав президента України Володимира Зеленського "ганьбою єврейського народу".

Відомі євреї стали на захист президента України, відреагувавши на висловлювання Путіна, пише Jpost.com.

Головний рабин України Моше Реувен Асман: "Я пишаюся президентом Володимиром Зеленським, який не покинув свій народ на початку війни, хоча це було небезпечно для його життя, проявив надзвичайну мужність і продовжує захищати український народ. Я і вся єврейська громада України, як і весь вільний світ, підтримуємо президента Зеленського".

Посол України в Ізраїлі Євген Корнічук сказав, що це явна і погана провокація в стилі КДБ.

"Ми повинні враховувати, що він намагається саботувати зв’язки між Ізраїлем і Україною напередодні візиту дружини президента Зеленського в Ізраїль, і він навмисно зробив це напередодні шабату. Ми очікуємо, що ізраїльський уряд рішуче засудить слова президента Путіна, інакше це може призвести до відкладення чи скасування візиту дружини президента Зеленського до Ізраїлю", — сказав він.

Колишній радянський в’язень і колишній віцепрем’єр-міністр Ізраїлю Натан Щаранський заявив, що українці можуть пишатися своїм вибором єврейського президента, який об’єднує український народ у важкій боротьбі проти варварської агресії.

"А ми, євреї, можемо пишатися тим, що представник нашого народу відіграє таку унікальну історичну роль у мобілізації не тільки українського народу, але і всього вільного світу на захист нашого спільного майбутнього", — сказав він.

На початок