У низці шкіл Молдови дітям з України надаватимуть психологічну підтримку в межах соціальної програми Національного центру запобігання жорсткому поводженню з дітьми (CNPAC) за підтримки Агентства ООН у справах біженців. Про це пише NewsMaker. Йдеться про 11 навчальних закладів.
Відповідну угоду про співпрацю 20 червня підписали Національний центр запобігання жорсткому поводженню з дітьми і представники освітніх закладів у восьми районах Молдови.
До грудня у Центрі планують підготувати близько 190 психологів і вчителів, які братимуть участь у програмах допомоги дітям біженців та їхнім батькам.
“Я впевнена, що цей проєкт дозволить покращити деякі механізми соціальної інтеграції та спонукатиме до створення безпечного соціального та освітнього середовища”, — сказала представниця Агентства ООН з питань біженців в Молдові Франческа Бонеллі.
За її словами, від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Центр надав допомогу близько 9 тисячам українських дітей та їхнім батькам.
Як повідомила держсекретарка Міністерства освіти та досліджень Молдови Адріана Казаку, за час повномасштабної війни до шкіл Молдови зарахували понад п’ять тисяч дітей українських біженців.
Що відомо про українських біженців
У зв’язку з російською агресією понад 8 мільйонів українців стали біженцями, з них понад 5 мільйонів шукають тривалого прихистку у країнах Європи. Про це 20 червня, у Всесвітній день біженців, повідомив уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.
"Від початку широкомасштабного вторгнення Росії мільйони наших співгромадян змушені були покинути свої домівки в пошуках безпеки як всередині України, так і за її межами. Понад 8 мільйонів українців стали біженцями", — написав він на своєму Telegram-каналі.
При цьому понад 5 мільйонів українців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах, додав омбудсман.