Принцип "Build back better": за якими стандартами повинна відбуватися відбудова України

Принцип "Build back better": за якими стандартами повинна відбуватися відбудова України

Принцип "Build back better": за якими стандартами повинна відбуватися відбудова України
ФОТО: Суспільне Чернігів

Нині є три основні процеси щодо відновлення України, які плануються і відбуваються. Як повідомив президент Спілки урбаністів України Станіслав Дьомін в ефірі марафону "Єдині Новини", це — відбудова, відновлення та розвиток.

"Перший принципце саме відбудова, коли є якесь зруйноване майно, ми його відбудовуємо на тому ж місці, де воно було в тих же параметрах. Це те, що відбувається вже зараз. Друге — це відновлення. Це такий більш глобальний процес, який передбачає те, що нам взагалі треба досягти довоєнних показників", — розповідає експерт.

Він зазначає, що у процесі відновлення можуть будуватися обʼєкти не там, де вони були і цілком відновлювати інфраструктури так, як вони мають працювати зараз, враховуючи усі фактори.

"Ну і розвиток — між відновленням і розвитком досить складно провести якусь грань. Бо в цілому Україна потребує розвитку. Наші міста були недостатньо розвинені, щоб витримати потужний натиск ворога, тобто ми маємо розвиватись", — підсумовує Дьомін.

За його словами ці процеси відбуваються. Проте є внутрішні ресурси, які недостатні, щоб робити сьогодні повноцінну відбудову.

Президент Спілки урбаністів України пояснює, що є міжнародна, зокрема Західна, допомога, проте вона має надійти коли закінчаться бойові дії та Україна доведе, що виділені кошти підуть саме на відбудову міст.

"Перше, чим ми зараз займаємося, це відбудова цифрової інфраструктури, яка могла б прийняти ці проекти і продемонструвати нашим західним партнерам прозорість і ефективність роботи. На сьогодні є досить багато розробок, які об’єднуються спільною екосистемою", — розповів Дьомін.

Це програмна платформа називається Dream. Вона об’єднує купу систем, які призначені для того, щоб проектні ідеї, незалежно від того, де вони виникають — реалізовувалися.

На початок