У Міндовкілля розповіли, скільки сміття утворилося в Україні внаслідок війни

У Міндовкілля розповіли, скільки сміття утворилося в Україні внаслідок війни

Пошкоджена будівля в Одесі внаслідок влучання російської ракети, 14 червня 2023
Пошкоджена будівля в Одесі внаслідок влучання російської ракети, 14 червня 2023 рік. Фото: пресслужба ДСНС України

Від початку повномасштабної війни в Україні вже утворилося приблизно 10-12 мільйонів тонн сміття. Проте остаточна цифра стане відома після деокупації всіх територій.

Про це в ефірі "Радіо свобода" сказала заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва.

За словами урядовиці, чималою проблемою є велика маса будівельного сміття.

"За майже півтора року війни росіяни зруйнували майже 60 тисяч об’єктів. З них 48 тисяч – це житлової забудови. Сьогодні обласні державні адміністрації разом із Міністерством захисту довкілля оцінюють, що обсяг будівельного сміття сягнув майже 450 тисяч тонн. І це велика проблема", – наголосила Вікторія Киреєва.

Вона зауважила, що Міндовкілля розробило порядок повторного використання й утилізації будівельного сміття, утвореного внаслідок війни. Визначити та організувати майданчики для складання такого сміття має місцева влада. У деяких громадах це вже зробили. Зокрема, такий досвід вже є у Київській області, де сміття утилізовують за допомогою наданої японською компанією JICA спеціальної техніки.

За даними Міндовкілля, сума збитків, завдана довкіллю України через війну, становить майже два трильйони гривень.

20 червня уряд затвердив порядок управління побутовими відходами в особливих умовах у громадах, де велися або ведуться бойові дії.

На початок