Росія виготовляє ракети завдяки контрабанді з країн, які їй симпатизують — Ігнат

Росія виготовляє ракети завдяки контрабанді з країн, які їй симпатизують — Ігнат

Уламки ракети Кинджал
Російська ракета "Кинджал", збита над Києвом 4 травня 2023 року. Фото: Іван Корж/Суспільне

Росія не може виготовляти напівпровідники, чіпи, процесори, які потрібні для створення ракет, але вона отримує компоненти контрабандою з країн, які симпатизують їй.

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" сказав речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

"Росія має можливість і буде продовжувати виготовляти смертоносну зброю — високоточні далекобійні ракети, які можуть діставати далеко всередину країни.Ще з весни минулого року ця тема була на слуху — всі почали рахувати арсенал саме тих ракет, які можуть тероризувати наші тили", — сказав він.

Відтоді, за словами Ігната, змінилося тільки те, що Росія використала великий арсенал восени та взимку, і продовжує це виробництво вже в умовах 11-го пакета санкцій.

"Здавалося б, уже після 3-4 пакета це можна було б якось призупинити або бодай вплинути на це. Але восени ми бачили літні ракети, взимку — осінні і зараз бачимо весняні ракети — з бірками, з датою виробництва, а деякі навіть і без бірок, тобто не встигають навіть, просто фломастером підписують, коли їх виготовлено. Те, що вони мають — це контрабанда, постачання з країн, які симпатизують Росії", — зазначив речник ПС.

За його словами, Росія може виготовляти сама, вибухівку, фюзеляжу, ракетні двигуни і на сьогодні вона є виробником технологічних речей, таких як літаки, гелікоптери

"І навіть літаки сьогодні виготовляє на експорт тим таки дружнім країнам. Винищувач і ракета — це високотехнологічні речі, де потрібна така продукція як напівпровідники, чіпи, процесори. Це те, що Росія не може виготовляти. Ці товари потрібні не лише для військової галузі, але й цивільної. Не раз наголошував — нафтовидобувна галузь теж технологічна річ", — сказав речник ПС.

Ігнат наголосив, що якщо в Росію припинити постачання і цього обладнання, вона не матиме чим фінансувати свою війну.

"Це надзвичайно серйозні речі — економічні санкції як для товарів військового, так і цивільного призначення. Саме контроль цих санкцій і недопущення їх порушення примусить Росію зрештою відмовитися від своїх дій", — сказав він.

Коментуючи роботу української ППО речник Повітряних сил зазначив, що Patriot збиває аеробалістичні ракети "Кинджал та іншу балістику.

"Хлопці щасливі на ньому працювати. Комплекс працює в автоматичному режимі фактично — тільки так можна знищити ракету, яка летить по балістичній траєкторії з такою величезною швидкістю. Це хороша техніка, якої треба більше, щоб перекривати загрозливі напрямки по всій Україні і дочекатися обіцяних SAMP-T, які, сподіваюся, будуть працювати не гірше, ніж система Patriot", — сказав Ігнат.

Він зазначив, що загалом збито 13 аеробалістичних ракет "Кинджал" і до 20 балістичних.

Що відомо про ракетний удар 16 червня

У Повітряних Силах повідомили, що під час повітряної тривоги 16 червня сили ППО, знищили шість ракет "Кинджал", шість крилатих ракет "Калібр" і два розвідувальні безпілотники. Росія здійснила атаку саме тоді, коли до Києва приїхали лідери африканських країн.

На початок