НАЗК вперше виключило іноземну компанію з переліку спонсорів війни

НАЗК вперше виключило іноземну компанію з переліку спонсорів війни

НАЗК вперше виключило іноземну компанію з переліку спонсорів війни
НАЗК. Фото: УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції виключило ірландську компанію Peninsula Petroleum Limited з переліку міжнародних спонсорів війни після її відмови від співпраці з Росією.

Про це повідомляє пресслужба агентства.

"Вперше від створення переліку міжнародних спонсорів війни на порталі НАЗК "Війна і Санкції" з нього була виключена компанія, яка виконала усі необхідні умови, обравши шлях соціально-відповідального бізнесу. Так, рішенням НАЗК було виключено з переліку міжнародних спонсорів війни провідну світову компанію з постачання суднового палива, ірландську Peninsula Petroleum Limited", — йдеться у повідомленні.

У НАЗК розповіли, що компанія направила відповідний лист агентству із зазначенням виконаних умов, які дозволяють виключити її з переліку.

"Peninsula Petroleum Limited припинила постачати бункерне паливо не лише до суден, що належать росіянам або ходять під російським прапором, а й тим, що перевозять російську нафту. Такі кроки компанія вжила на знак засудження російської агресії", — зазначається в дописі.

Голова НАЗК Олександр Новіков зауважив, що перше виключення з переліку міжнародних спонсорів війни — це найкращий доказ тому, що цей інструмент дійсно працює.

"Ми хочемо, щоб цей перелік зменшувався, а не навпаки. Але це можливо виключно у тому випадку, коли такі компанії оберуть світлу сторону заради спільних цінностей демократії, доброчесності та миру, виконають необхідні умови та розірвуть зв’язки з РФ. Я вдячний Peninsula Petroleum Limited за продемонстровану позицію та сподіваюсь, що цей кейс стане прикладом для інших компаній, які цінують свою репутацію та не хочуть бути пов’язаними з кривавим путінським режимом", — зауважив посадовець.

На початок