Керівна партія Польщі не підтверджує намірів вийти зі Стамбульської конвенції

Керівна партія Польщі не підтверджує намірів вийти зі Стамбульської конвенції

Оновлено
Керівна партія Польщі не підтверджує намірів вийти зі Стамбульської конвенції
AP

Керівна партія Польщі "Право і справедливість"(ПіС) дистанціювалася від пропозиції міністра юстиції Збігнєва Зьобро вийти зі Стамбульської конвенції щодо захисту прав жінок, заявивши, що не всі члени коаліції висловилися за це.

"Рішення ще не прийняті. Це не наша спільна позиція. У міністра є деякі міркування. Якщо він представить (свою пропозицію), ми її проаналізуємо", - заявила Reuters речниця ПіС Аніта Червінська.

Також прессекретар уряду Пйотр Мюллер заявив, що Кабінет міністрів ще не прийняв рішення за цією конвенцією.

Як повідомляє "Польське радіо", раніше міністр юстиції Збігнєв Зьобро повідомив, що в понеділок звернеться до Міністерства сім’ї з проханням щодо формальних кроків у справі виходу Польщі зі Стамбульської конвенції. За словами Збіґнєва Зьобра, деякі її положення мають "ідеологічний характер і суперечать цінностям країни".

"Тут є висновки, що біологія не визначає того, чи хтось є жінкою, чи чоловіком, а стать є питанням суспільно-культурного вибору, який може зробити кожен. Із цим ідеологічним визначенням пов’язаний обов’язок зміни способу навчання дітей в школах, а також – на позашкільних заняттях, в галузі формування у молодого покоління поляків фальшивих, в нашій оцінці, поглядів", – заявив міністр.

Польська Лівиця виступає проти виходу Польщі зі Стамбульської конвенції. Під час прес-конференції перед Президентським палацом генеральний секретар Лівиці Кшиштоф Ґавковський сказав, що протидія домашньому насильству і насильству стосовно жінок повинно об’єднувати праву і ліву сторони польської політичної сцени:

"Ми оголошуємо пакт про збереження Стамбульської конвенції. Ми б дуже хотіли, щоби першим підписантом цього пакту був президента Польщі Анджей Дуда, котрий у передвиборчі кампанії двічі наголошував на тому, що захищатиме жертв і ніколи не буде заперечувати права, яке дає такі гарантії. Таке право гарантує конвенція про запобігання насильства, Стамбульська конвенція".

Що відомо

  • Конвенція ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цим явищем – це міжнародна угода, відкрита для підписання 11 травня 2011 року в Стамбулі, в Туреччині. Метою конвенції є попередження насильства, захист жертв домашнього насильства та боротьба з безкарністю злочинців.
  • Україна підписала Стамбульську конвенцію ще в 2011 році, але досі не ратифікувала.
  • Станом на січень 2018 року Стамбульську конвенцію підписали 46 країн та Європейський Союз.
  • Польща підписала Стамбульську конвенцію 2012 року, документ було ратифіковано 2015 року.
  • У Польщі 12 липня пройшов другий тур президентських виборів, де за посаду боролися чинний глава держави Анджей Дуда та кандидат від опозиції, мер Варшави Рафал Тшасковський.
  • За його результатами перемогу здобув чинний президент Анджей Дуда. За нього проголосували 51,03% виборців.
На початок