В роботу після ремонту запустили енергоблок української АЕС

В роботу після ремонту запустили енергоблок української АЕС

Галущенко
Міністр енергетики Герман Галущенко. Джерело: Міністерство енергетики України

Енергоблок однієї з українських АЕС запустили в роботу після планового ремонту і енергетична система України отримає додаткові 1000 МВт потужності.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Плановий ремонт на енергоблоці розпочався навесні і закінчився достроково.

"Роботи, які планувалися, вони передбачали певну кількість діб. Весь обʼєм робіт, який передбачався, ми виконали за 75 діб. І це призвело до скорочення термінів всього ремонту майже на 20 діб", — сказав директор АЕС.

Енергоблок створює більш ніж 10% електроенергії в енергосистемі. У пікові години з 18 до 21 години дефіцит становить 3-5% споживання. Завдяки запуску енергоблока в Україні буде профіцит електроенергії.

"Завдяки злагодженій і професійній роботі атомникам вдалося на 20 днів раніше провести та завершити ремонт одного з блоків АЕС. Він додасть в енергосистему необхідні 1000 МВт потужності для посилення її стійкості. Для споживачів це означатиме: потужність у системі є, енергопостачання буде стабільним", — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

За його словами запуск енергоблока має велике значення в умовах зменшення гідрогенерації через підрив греблі Каховської ГЕС.

"Терористичний акт на Каховській електростанції, він сьогодні вплинув на роботу енергосистеми. Відповідно сьогодні гідрогенерація працює не так, як ми передбачали без цього терористичного акту. Тому дуже важлива якраз ця підтримка з боку інших генерацій для того, щоб система працювала стабільно", — сказав міністр.

За словами Галущенка, через підрив Каховської ГЕС змінилися режими роботи інших електростанцій.

"Через те, що зараз ми дивимося із точки зору того, що потрібно заощаджувати використання води через певні, в тому числі і екологічні питання. Відповідно до цього був модифікований графік роботи взагалі гідрогенерації", — сказав він.

Президент "Енергоатому" Петро Котін подякував колективу атомної станції за проведену роботу.

"Працівники станції, виконуючи завдання Міненерго, змогли завершити роботи раніше запланованого строку. Це дуже важлива подія, і ми дякуємо всьому колективу, який доклав значних зусиль, щоб виконати завдання з випередженням графіка", — сказав він.

На початок