ЄС домовляється про використання російських активів для відновлення України — CNBC

ЄС домовляється про використання російських активів для відновлення України — CNBC

ЄС домовляється про використання російських активів для відновлення України — CNBC
Прапор ЄС. Фото: Unsplash

Країни Європейського Союзу близькі до погодження плану з використання заморожених російських активів для повоєнного відновлення України.

Про це повідомляє CNBC із посиланням на власні джерела.

Як зауважує видання, ЄС підтвердив, що на території його країн-членів розміщені активи на суму у понад 200 мільярдів євро, що належать російському Центральному банку, а також окремі активи на суму 20 мільярдів євро, власниками яких є російські приватні особи. Ці активи були заморожені європейською владою після вторгнення Росії до України, щоб покарати Кремль за його агресію.

"У нас були досить тривалі дискусії про те, як використовувати ці активи для оплати відновлення України. І тепер, я сподіваюся, ми зможемо незабаром висунути ідеї про те, як використати хоча б доходи від цих заморожених активів", — заявив раніше у коментарі CNBC Андерс Анлід, який очолює дискусії між 27 державами-членами ЄС з цієї теми.

При цьому питання використання російських активів є технічне, юридично та політично складним, зазначає видання.

Журналісти повідомляють, що наразі чиновники зосереджені на першому кроці — використанні доходів від активів російського Центрального банку, оскільки вони вважають, що це буде найпростіший спосіб уникнути юридичних проблем. Водночас незрозуміло, скільки грошей це дасть Україні та як швидко їх отримає Київ.

"Я думаю, що важливо те, що підтверджено, що ці активи на суму понад 200 мільярдів євро, і тоді ви повинні знати, скільки з них у готівці, скільки в інших видах активів, а потім, звичайно, на що ви можете розраховувати. Якщо у вас є 100 мільярдів (євро — ред.) і ви отримуєте дохід у розмірі 3%, ви отримуєте цифру того, що це дасть з точки зору доступності для реконструкції на рік", — зауважив Анлід.

Журналісти CNBC не змогли зв’язатися з українським урядом для коментаря із цього питання.

На початок