Чотири заступники й два радники: голова Сумської ОДА представив свою команду

Чотири заступники й два радники: голова Сумської ОДА представив свою команду

Чотири заступники й два радники: голова Сумської ОДА представив свою команду Суспільне Суми

Голова Сумської облдержадміністрації Роман Грищенко сформував команду заступників. 23 липня він розповів про персональний склад і повноваження чотирьох своїх замів і двох радників.

Серед них останньою стала Любов Карпенко, а найголовнішим (за функціональними повноваженнями та їхнім обсягом), за словами Грищенка, є Сергій Пахольчук.

У нас у житлово-комунальному напрямку проблеми є в області, і дуже великі. Їх треба вирішувати. Сумніваюся, що є фахівець кращий, ніж Сергій Іванович”, - так голова області презентував свого нового заступника.

За словами Романа Грищенка, чоловік відповідатиме на найскладніші напрямки. Сергій Пахольчук куруватиме департаменти: капітального будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури, розвитку інфраструктури. Плюс - усі підприємства та установи, які входять у сферу їхнього впливу.

Чотири заступники і два радники: голова Сумської ОДА представив свою команду

За офіційною біографією Сергій Пахольчук родом - із Донецька. Працював у Донецькому, Макіївському водоканалах, із грудня 2011-го переїхав до Києва – працював начальником відділу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. До роботи в Сумах надавав консультації Мінрегіонрозвитку. За декларацією про доходи і майно, отримані торік (у 2019 році), має квартиру в окупованому Севастополі, земельну ділянку та садовий будинок на Київщині. Дружина володіє квартирою в окупованій Макіївці Донецької області та автомобіль Хьюндай Акцент 2012 року випуску. Де і скільки заробляє жінка – у декларації не зазначено. До вчора Сергій Похальчук також був зареєстрованим як фізична особа - підприємець.

Торішній його дохід склав – 1 млн 311 тис грн, або у середньому - понад 109 тис грн. Для порівняння: середньомісячний дохід заступника голови ОДА у 2019 році був 65 тис. грн.

Чотири заступники і два радники: голова Сумської ОДА представив свою командуСуспільне Суми

Також до своєї команди Роман Грищенко взяв нову радницю з інформаційної політики. “Гарний спеціаліст, добре знає свою роботу, звертатися, відповідно, представтеся перед камерами. – Любов Карпенко”, - сказав Роман Грищенко.

Офіційної біографії Любові Карпенко на сайті обласної адміністрації ми не знайшли. За інформацією, якою володіє Суспільне, Любов Карпенко навчалась у Сумському державному університеті, за освітою – журналіст. Посаду радниці голови Сумської облдержадміністрації обійматиме вдруге. За першим разом (із 2012 до грудня 2013 року) вона була у команді Юрія Чмиря. Є засновницею громадської організації “Суми - це круто”, яку зареєстрували у квітні 2019 року, і яка під час парламентських виборів потрапила у поле зору громадянської мережі “ОПОРА”.

Чотири заступники і два радники: голова Сумської ОДА представив свою командуСуспільне Суми

“Там розігрували різні сертифікати, поїздки в Єгипет. Нашому спостерігачу тоді Любов Карпенко, як організаторка цього заходу, сказала, що організація підтримує і проводить цей рух за підтримки Ю.П. Чмиря”, - говорить координаторка “ОПОРИ” Ольга Коренєва.

За її словами, закон “Про вибори народних депутатів” дозволяє проводити передвиборчу агітацію у формі концертів, спортивних змагань, вистав і так далі, але відповідно до ч. 14 ст. 74 забороняється здійснювати передвиборчу агітацію, яка супроводжується наданням виборцям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг робіт і так далі.

“Що, власне були оті призи, які розігрувалися під час цього спортивного змагання”, - каже вона. За словами Ольги Кореневої, на зафіксовані ними порушення поліція тоді не відреагувала.

Поспілкуватись з Сергієм Пахольчуком і Любов’ю Карпенко щодо нових посад Суспільному поки не вдалося. На наші запитання, які ми їм передали, вони не відреагували.

Також заступниками голови облдержадміністрації є Сергій Банніков, який має військову та юридичну освіти. Він відповідає за соціальний захист населення, цивільний захист та зв’язки з правоохоронними органами. Віталій Максименко - з економічною освітою - відповідатиме за економічний, аграрний розвиток і торгівлю. А також ексзаступниця прокурора області Тетяна Мироненко, яка має технічну та юридичну освіти, – вона відповідатиме за культуру, туризм і освіту. Сьогодні Нацполіцію Сумщини очолив Олександр Анохін – він родом з Донеччини, до цього очолював поліцію Миколаївщини.

Автор - Ігор Стрельцов

Що відомо

  • Романа Грищенка призначили головою Сумської облдержадміністрації у березні 2020 року.
  • У середині травня голова Сумської ОДА звільнив двох посадовців, які боролись з коронавірусом, - Івана Боршоша та Дмитра Кравцова.
  • Президент зробив на Сумщині три кадрових призначення і виписав одну догану
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди