Українські газосховища можуть запобігти зимовій кризі в Європі — Bloomberg

Українські газосховища можуть запобігти зимовій кризі в Європі — Bloomberg

Українські газосховища можуть запобігти зимовій кризі в Європі — Bloomberg
Фото: Bloomberg

Підземні газові сховища України, пов’язані з європейською енергетичною інфраструктурою, можуть допомогти Європі пережити зиму на тлі скорочення постачань блакитного палива з Росії після початку її збройної агресії.

Про це повідомляє Bloomberg.

"Заховане між сільськогосподарськими полями та лісами Більче-Волицько-Угерське сховище може зберігати вчетверо більше природного газу, ніж найбільше сховище в Німеччині, і легко підключається до енергосистем блоку завдяки багаторічній ролі України як транзитний маршруту для енергетики Росії", — йдеться у повідомленні.

Як зауважує видання, зберігання життєво важливого палива в країні, яка зазнає ракетних ударів та атак на критичну енергетичну інфраструктуру, може здатися шаленою ідеєю. Однак прихильники такого рішення кажуть, що об'єкти знаходяться досить далеко від лінії фронту, щоб вважатися безпечними, тому деякі трейдери вважають, що ризик того вартий.

"Український ринок пропонує зберігання за фіксованою вартістю, що робить зберігання газу в Україні дуже привабливим і конкурентоспроможним варіантом", — сказав у коментарі виданню Марко Заальфранк, керівник відділу торгівлі континентальною Європою швейцарської компанії Axpo

Водночас він зауважив, що ризик повинен бути нижчим.

Оскільки страхова галузь тримається осторонь України, ступінь готовності трейдерів накопичувати газ на її території залежить від ціноутворення та того, чи готовий ЄС надати захист. Переговори із цього питання тривають.

Речник Європейської комісії Тім Макфі на брифінгу минулого тижня повідомив, що ЄС вивчає, чи можуть гарантії, видані державними установами, підтримати розблокування доступу до сховищ природного газу в Україні, та яким чином.

Зі свого боку компанія "Укртрансгаз" у коментарі Bloomberg повідомила, що працює над запровадженням гарантій обслуговування, щоб зменшити ризики, пов’язані з війною, оскільки він прагне стати "банком енергії для Європи".

Зберігання газу для Європи не лише принесло б Україні необхідний дохід, а й зміцнило б зв'язки з блоком, зазначають автори публікації.

На початок