27% укриттів на Сумщині не пройшли перевірку комісії: які порушення виявили

27% укриттів на Сумщині не пройшли перевірку комісії: які порушення виявили

Укриття Суми
Фото: Суспільне Суми

27% захисних споруд, які обліковуються на Сумщині, не пройшли перевірку комісії, яка близько місяця працювала у громадах області. Про це сказав директор обласного департаменту цивільного захисту Олександр Милаш. Які порушення виявили – читайте у нашому матеріалі.

Будинок по вулиці Олександра Оніщенка, 10 у Сумах – на першому під’їзді є покажчик "Місце для укриття" — двері зачинені на замок. Старша по будинку пані Тамара спускається до нас та говорить – завжди тримають двері зачиненими: "В кожній квартирі є ключ, немає тільки у того, хто відмовився купити. — Якщо люди просто з вулиці, а не з вашого будинку? – Розумієте, а з іншого боку – у нас дуже багато магазинів поряд, лавочки, у нас тут і бомжі, і молодь. Нам навіть небезпечно залишати, ми намагаємось, щоб було закрито".

Зачинене укриття у Сумах
Фото: Суспільне Суми

Наразі в укриття, говорить пані Тамара ніхто не спускається, востаннє збирались тут понад рік тому: "Ми брали з собою тоді, коли ходили, хто лавки, хто ящики овочеві".

27% укриттів на Сумщині не пройшли перевірку комісії
Тамара Зайцева. Фото: Суспільне Суми

Покажчики на будинку розмістила керуюча компанія, говорить Тамара Зайцева. На карті захисних споруд на сайті міської ради за цією адресою офіційного укриття немає.

За оновленою інформацією від 1 червня в громаді 222 захисні споруди. За адресою, яка вказана на карті як укриття у центрі міста – двері з вулиці на замку і жодного покажчика. Знімати у середині нам не дозволив працівник, пославшись на керівництво і стратегічний об’єкт, в якому розташоване укриття.

За результатами роботи комісії, яка працювала з 5 травня, за словами директора обласного департаменту цивільного захисту населення Олександра Милаша, у Сумах 4 споруди – зруйновані і не можуть використовуватись, 14 найпростіших укриттів не пройшли перевірку і не рекомендовані до використання, 8 — до переліку були внесені помилково, зачиненими виявили 16 укриттів.

За коментарем щодо результатів Суспільне звернулось до Сумської міськради, відповідь очікуємо.

Олександр Милаш Суми
Олександр Милаш. Фото: Суспільне Суми

Нині ж всі укриття мають бути відкриті цілодобово. Таке рішення прийняли на засіданні Ради оборони області.

"Якщо є інформація, що зачинена споруда, на поліцію, на телефони гарячої лінії 1580 – це Суми. Вони це фіксують, доповідають своїм керівникам. Відразу туди виїжджають певні представники і потім будуть рішення по керівнику об’єкта і чому він був закритий і не було доступу до цих об’єктів", — зазначив Олександр Милаш.

Загалом в області нараховується 1481 захисна споруда – комісія визнала придатними 1089. 27% не пройшли перевірку. Є певні критерії, яким має відповідати укриття, говорить Олександр Милаш: "Повинно бути не менше двох виходів, не повинні бути там, де комунікації: гаряча вода, каналізація. Це повинна бути вентиляція, висота повинна бути не менше 1,7 м і потім комісійно підписується акт".

Понад 57 мільйонів гривень, за словами Олександра Милаша, запланували 10 громад Сумщини не ремонти укриттів цього року. З них 44 мільйони на ремонти запланувала Сумська громада. Інформацію ж про наявність укриттів у своїх населених пунктах варто шукати на сайтах громад.

Перелік громад, які не фінансують ремонти чи утримання захисних споруд у 2023 році, за інформацією директора обласного департаменту цивільного захисту:

 • Бочечківська ТГ
 • Новослобідська ТГ
 • Боромлянська ТГ
 • Кириківська ТГ
 • Коровинська ТГ
 • Андріяшівська ТГ
 • Краснопільська ТГ
 • Миропільська ТГ
 • Юнаківська ТГ
 • Дружбівська ТГ
 • Шалигинська ТГ
 • Середино-Будська ТГ

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок