В ООН закликали Азербайджан і Вірменію до примирення

В ООН закликали Азербайджан і Вірменію до примирення

В ООН закликали Азербайджан і Вірменію до примирення
колаж Суспільного

Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш провів перемовини з прем'єр-міністром Вірменії та президентом Азербайджану та закликав їх розв'язати свої прикордонні суперечки мирним шляхом.

Як повідомляє Сіньхуа, генсекретар висловив свою стурбованість через військові дії на кордоні між Азербайджаном та Вірменією. Він закликав їх до повної та негайної деескалації, а також попросив утримуватися він провокаційних заяв та повернутися до переговорів.

“Генеральний секретар повторив нашу повну підтримку важливих зусиль ОБСЄ та висловив своє очікування, що обидва лідери продовжать працювати над досягненням мирного вирішення тривалого конфлікту стосовно Нагірного Карабаху”, - зауважив речник Гуттереша. 

Що відомо

  • Раніше повідомлялося, що понад 23 тисяч азербайджанців записалися в армію після загострення на кордоні з Вірменією.
  • Зіткнення на вірмено-азербайджанському кордоні почалися 12 липня і тривали до 15 липня в суміжних районах - Товузському (Азербайджан) і Тавушському (Вірменія), що межують також з Грузією і знаходяться в декількох сотнях кілометрів від невизнаного Нагірного Карабаху, де ситуація залишалася спокійною.
  • 15 липня спостерігалося затишшя. На наступний день вранці в Міноборони Вірменії заявили про спробу диверсії з азербайджанської сторони і артилерійські обстріли вірменських сіл на кордоні з Азербайджаном. Зі свого боку в Міноборони Азербайджану назвали заяви вірменської сторони дезінформацією і заявили про нові обстріли азербайджанських сіл на кордоні з Вірменією.
  • В останні дні ситуація стабілізувалася, але залишається напруженою.
  • Уночі 15 липня перед парламентом Азербайджану зібралась акція на підтримку дій армії з вимогою мобілізації.
  • Раніше через бої на вірмено-азербайджанському кордоні загинули військові й один цивільний з азербайджанської сторони.
  • У липні 1988 року Нагірнокарабаська обласна рада, населена переважно вірменами, оголосила про односторонній вихід регіону з Азербайджану. З того часу між Вірменією та Азербайджаном триває територіальна суперечка за Карабах.
  • За даними ЗМІ, за період відкритого етапу війни у 1988-1994 роках загинули близько 30 тисяч осіб та 100 тисяч стали вимушеними переселенцями.
  • Самопроголошену так звану "Нагірнокарабаську республіку" нині не визнає жодна держава-член ООН.

На початок