Діти вчитимуться у зручний для них час: у ліцеях Житомира запроваджують ще одну форму навчання

Діти вчитимуться у зручний для них час: у ліцеях Житомира запроваджують ще одну форму навчання

Діти вчитимуться у зручний для них час: у ліцеях Житомира запроваджують ще одну форму навчання
В Житомирській громаді запроваджують нову форму навчання – дистанційну. Ілюстративне фото. Фото: Житомирська міська рада

З першого вересня в ліцеях Житомирської громади запроваджують ще одну форму здобуття освіти – дистанційне навчання, коли діти вчитимуться у зручний для них час. Про це під час позачергової сесії Житомирської міської ради шостого червня розповіла директорка житомирського ліцею №4 Оксана Журавська.

За її словами, така форма навчання запроваджується міським департамент освіти, насамперед, для житомирських дітей, які перебувають за кордоном.

"На базі ліцею №4 буде запроваджена дистанційна форма, щоби надати можливість тим дітям, які не можуть приступити до інших форм навчання, вчитися дистанційно саме в нашому місті і зберегти цих дітей у наших навчальних закладах. Тому за бажанням батьки можуть написати заяву, і їхні діти будуть зараховані до ліцею №4 на 2023/2024 навчальний рік. Потім, якщо вони вважатимуть, що ситуація змінилася на краще, вони можуть повернутися до свого навчального закладу", – сказала Оксана Журавська.

Також таку форму навчання можуть обрати діти, що перебувають у Житомирі.

Осередок дистанційного навчання організовується на базі ліцею №4. Але можуть бути варіанти, коли класи з дистанційного навчання будуть організовані і в інших ліцеях, говорить Оксана Журавська. Якщо в ліцеї, наприклад, із чотирьох восьмих класів 28 дітей хотітимуть навчатися дистанційно, така форма буде запроваджена у навчальному закладі, де вони навчаються. Якщо ж тільки декілька учнів обератимуть форму навчання з використанням дистанційних технологій, батькам цих дітей запропонують дистанційну форму навчання в ліцеї №4.

"Освітня програма буде викладена на сайті ліцею №4, і батьки зможуть ознайомитися. Якщо це їх влаштує, діти можуть бути зараховані за згодою батьків до ліцею №4 на таку форму навчання", – розповіла Оксана Журавська.

На сайті Житомирської міської ради є інформація із посиланням на департамент освіти, що таке нововведення для того, щоб охопити навчанням дітей, які наразі перебувають за кордоном, відвідують там освітні заклади і не мають змоги приєднатися до навчання в українській школі в першій половині дня. Розклад занять, навчальний план, кількість уроків, проведення контрольних робіт – все буде підлаштовано під дітей, йдеться в повідомленні.

Також в департаменті освіти пояснили, що до цього дистанційного навчання у "чистому вигляді" в Житомирі не було – діти вчилися очно з елементами дистанційних технологій. "Тобто дитина вдома під час першої зміни відвідує уроки за розкладом, а вчитель – на екрані. Таке навчання називається "очним з використанням дистанційних технологій". У законодавстві прописано, що під час війни можна використовувати таке навчання. Кількість уроків не скорочується, форма роботи така ж, як і для дітей, які ходять в школу. Зараз йде мова про ще одну форму навчання, коли діти вчитимуться дистанційно тоді, коли їм зручно", – йдеться в повідомленні.

У 2023/2024 навчальному році, окрім запропонованої нової дистанційної форми здобуття освіти, решта залишаються такими ж, як і в попередньому:

  • очне навчання (коли учень відвідує заклад);
  • очне навчання з елементами дистанційних технологій (коли учень вчиться вдома, але розклад та навчальний план збігається з очним);
  • педагогічний патронаж (для дітей, які за станом здоров’я не можуть щодня відвідувати школу й навчатися в колективі);
  • сімейна форма навчання (батьки самі навчають дітей, учнів атестують двічі на рік);
  • екстернат (учень вчиться самостійно, один раз наприкінці року атестується).

Станом на травень 2023 року в Житомирській громаді із 31 тисячі 529 дітей очне навчання обрали 27 тисяч 650 учнів. Навчалися очно з елементами дистанційних технологій одна тисяча 219 учнів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок