В Одесі затримали власника проросійського ЗМІ

В Одесі затримали власника проросійського ЗМІ

В Одесі затримали власника проросійського ЗМІ
Підозрюваний власник журналу. Фото: СБУ в Одеській області

В Одесі затримали місцевого жителя, який до початку війни створив журнал, від якого поширював кремлівські наративи. Через соцмережі він продавав посвідчення журналістів свого видання. Про ц 6 червня повідомили в СБУ Одеської області.

За даними слідства, підозрюваний створив громадську організацію та однойменний журнал. Після початку війни від імені свого видання поширював соцмережами кремлівські наративи. У своїх публікаціях він просував ворожі тези "про громадянську війну в Україні, спровоковану третіми силами". Також через телеграм-канал продавав посвідчення журналістів свого журналу.

Під час обшуків у затриманого виявили комп’ютери та мобільний телефон із доказами його діяльності. Чоловіку повідомили про підозру за ч. 1 ст. 109Дії, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу або на захоплення державної влади, ч. 1 ст. 161Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками, ч. 3 ст. 436-2Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників Кримінального кодексу України. Суд обрав йому запобіжний захід у виді тримання під вартою без права внесення застави. Затриманому загрожує до 10 років тюрми.

Одеський окружний адміністративний суд заборонив створену ним громадську організацію та припинив діяльність журналу.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок