Британська розвідка заявила про активізацію боїв в Україні

Британська розвідка заявила про активізацію боїв в Україні

Британська розвідка заявила про активізацію боїв в Україні
Німецька самохідна установка Panzerhaubitze 2000 поблизу Бахмута, 27 травня 2023 року. Фото: AP/Efrem Lukatsky

Протягом останніх двох діб на багатьох ділянках фронту в Україні значно зросла інтенсивність боїв. На цьому тлі з новою силою розпалюється конфлікт між російським Міноборони та силами ПВК "Вагнер".

Про це повідомляється у Twitter британського Міністерства оборони.

"За останні 48 годин значно активізувалися бої на багатьох ділянках фронту, у тому числі на тих, що протягом кількох місяців були відносно спокійними", — йдеться у повідомленні.

Водночас ворожнеча між ПВК "Вагнер" та Міноборони Росії досягла безпрецедентного рівня, зазначає британська розвідка. Зокрема, керівник найманців звинуватив російських військових в обстрілах позицій "вагнерівців".

"Власник "Вагнера" Євгеній Пригожин вперше заявив, що армія навмисно застосувала смертоносну силу проти підрозділів "Вагнера". Після сварки "Вагнер", ймовірно, затримав командира бригади російської армії", — зазначається в дописі.

При цьому ПВК "Вагнер" вже вивела з Бахмута більшість своїх сил, залишаючись одним з найбільш боєздатних підрозділів, що діє на російському боці.

"Оскільки в Росії не вистачає резервних частин, то, наскільки Вагнер реагуватиме на дії Міноборони, буде ключовим фактором у конфлікті найближчими тижнями", — пише Міністерство оборони королівства.

На початок