Іспити на водійське посвідчення з нововеденнями складають у Сумах

Іспити на водійське посвідчення з нововеденнями складають у Сумах

Іспити на водійське посвідчення з нововеденнями складають у Сумах Суспільне Суми

Через карантин випускники сумських автошкіл на два місяці пізніше складають іспити на водійське посвідчення. Роблять це з нововведеннями.

Світлана Ядрець тільки-но пройшла етап водіння на майданчику у сумському центрі МВС. Наступне завдання - водіння вулицями обласного центру.

Чи склала його, ще не знає, але обізнана з тим, що має можливість його оскаржити, розповідає випускниця автошколи Світлана Ядрець: “Чула про таке, але робити цього не будемо, адже помилки одразу видно”.

Інструктор автошколи Сергій Сіренко, який її вчив, говорить, що жінка здала нормально.

“Типові помилки можуть бути в учнів, навіть на екзамені, тому що вони навчаються, але серйозних помилок не побачив”, - каже він.

Іспити на водійське посвідчення з нововеденнями складають у СумахСуспільне Суми

Оскарження результатів – одна з новацій. Також тепер іспити проводять під відеозапис.

“Відеофіксація була запроваджена пів року тому, вона була обов’язковою, але особа, яка екзаменується, могла відмовитися від неї”, - говорить екзаменатор сервісного центру МВС м. Суми Олександр Лапоног.

На сьогодні, за його словами, у зв’язку із змінами відеофіксація є обов’язковою.

“Змінився трішки порядок прийняття іспитів: 10 хвилин мінімум - на майданчику, для початкового керування, і мінімум - 20 хвилин в умовах дорожнього руху”, - пояснює він.

Іще одна зміна – час екзамену: раніше на практичний іспит відводили 15 хвилин, зараз – мінімум пів години. Також змінили умови підтвердження стажу керування, щоб отримати категорію «Є».

Іспити на водійське посвідчення з нововеденнями складають у СумахСуспільне Суми

Як підтверджується стаж керування, розповів головний спеціаліст сервісного центру МВС в м. Суми Віталій Вітковський.

“Документами на власний транспорт, тобто свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу або довідка з місця роботи про підтвердження стажу відповідного”, - говорить він.

Також, за його словами, це може бути доручення на свідоцтво про реєстрацію, якщо громадянин не є власником свого транспорту.

Іспити на водійське посвідчення з нововеденнями складають у СумахСуспільне Суми

Загалом основні нововведення стосуються отримання прав на водіння авто з причепом, підтвердження водійського стажу, складання іспитів та анулювання водійського посвідчення.

“Дуже довгі перерви, майже місяць, можливо, навіть більше. Простіше, коли ти їздиш, набираєшся досвіду і потім складаєш екзамени”, - говорить випускниця автошколи Юлія Бакланська.

За її словами, карантин вплинув на підготовку.

“Якщо ти проїздив декілька занять, потім карантин – взагалі не їздив, потім знову поїздив, потім знову не їздив – це дуже важко”, - зазначає вона.

Пані Юлія говорить, що водійське посвідчення їй потрібне для того, щоб влаштуватися на роботу. За її словами, вона не чула про нововведення, які “Перший раз чую, але тепер буду знати”, - каже вона.

Випускник автошколи Максим Ткачов говорить, що налаштований скласти “Не розраховую тут ходити тижнями. Як тільки нововведення набирає чинності, не одразу починають розуміти як ним користуватися і, може, хтось як і захоче свої права відстоювати, буде важко”, - розповідає він.

До практики з водіння допускають лише тих, хто склав теорію. Сьогодні з групи у 20 людей п’ятьох не допустили.

Автор - Ігор Стрельцов

Що відомо:

  • Нововведення введені наказом МВС №408 від 22.05.2020.
  • При отриманні категорій на керування з причепом (ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE) можна підтвердити керування авто за будь-якою категорією. Збільшується максимально допустима перерва у керуванні – до 3 місяців;
  • Підтвердити навички керування авто можна також документом на право власності одного з подружжя;
  • У разі відкриття 2 і більше категорій іспит складається 1 раз за екзаменаційними білетами вищої категорії;
  • Іспит припиняється, якщо особа користується гаджетами або підказками;
  • Тривалість практичного іспиту: на майданчику – не менше 10 хвилин, на дорозі – не менше 20 хвилин, загалом – не понад годину;
  • Можливе відхилення від маршруту іспиту якщо на ньому ДТП, тощо;
  • Фото-, відеофіксація іспиту відбувається безперервно від початку і до кінця;
  • Водійське посвідчення може бути анульоване якщо було отримане на підставі фіктивних документів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди