РФ використовує "Шахеди" для виснаження української ППО — британська розвідка

РФ використовує "Шахеди" для виснаження української ППО — британська розвідка

РФ використовує "Шахеди" для виснаження української ППО — британська розвідка
Фото: Ілюстративне зображення дрона Shahed-136 / radiotrek

Росія збільшила інтенсивність використання іранських ударних дронів, ймовірно, намагаючись виснажити українську систему протиповітряної оборони.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

В Міноборони королівства зауважують, що протягом травня 2023 року Росія запустила понад 300 іранських односторонніх безпілотних літальних апаратів серії Shahed (за британською класифікацією — OWA-UAV) проти України, що є найінтенсивнішим використанням цієї системи озброєнь на сьогодні.

"Ймовірно, Росія запускає так багато БПЛА OWA, намагаючись змусити Україну випустити запаси цінних передових ракет протиповітряної оборони", — йдеться у повідомленні.

При цьому в міністерстві вважають, що навряд чи Росія досягла в цьому особливого успіху.

"Україна нейтралізувала принаймні 90% випущених БПЛА, використовуючи в основному свою старішу та дешевшу зброю протиповітряної оборони та засоби радіоелектронного глушіння", — зазначають в МО Великої Британії

При цьому Росія також, ймовірно, намагалася виявити та завдати удару по українських силах, що розміщуються далеко за лінією фронту.

"Однак Росія, як і раніше, дуже неефективна у поразці таких динамічних цілей на великих дистанціях через свої недосконалі процеси наведення", — підсумувала в міністерстві.

На початок