Військове керівництво РФ спантеличене рейдами в Бєлгородській області — ISW

Військове керівництво РФ спантеличене рейдами в Бєлгородській області — ISW

Військове керівництво РФ спантеличене рейдами в Бєлгородській області — ISW
Бійці РДК. Фото: AP Photo/Evgeniy Maloletka

Російське військово-політичне керівництво не знає, як реагувати на рейди добровольців "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії" в Бєлгородську область, а Міноборони та місцева влада не узгоджують між собою публічні відповіді на такі події.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни.

Як зауважують аналітики ISW, російські добровольчі підрозділи, що діють у складі ЗСУ, 4 червня провели черговий обмежений рейд у Білгородській області та, як повідомляється, продовжують діяти у прикордонному російському населеному пункті. Зокрема, на кадрах із геолокацією, опублікованих попереднього дня, видно, як співробітники ЛСР та РДК просуваються у бік Нової Таволжанки, що знаходиться за 3,5 кілометра від кордону з Україною. При цьому губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков підтвердив, що в районі Нової Таволжанки точилися бої, хоча Міноборони Росії стверджувало, що підрозділи Західного військового округу та Прикордонної служби Росії завдали удару по диверсійно-розвідувальній групі в районі населеного пункту, змушуючи їх відступити.

Окрім того, Гладков також відповів на вимогу РДК та ЛСР провести переговори про обмін полоненими російськими військовополоненими, однак зрештою зустріч не відбулася.

Суперечливі російські відповіді та повідомлення про обмежений рейд у Бєлгородській області продовжують свідчити, що керівництво РФ ще не вирішило, як реагувати на подібні події, вважають аналітики ISW.

"Суперечливі повідомлення офіційних російських джерел про ситуацію в Бєлгородській області та очевидне особисте рішення Гладкова відреагувати на РДК та ЛСР дозволяють припустити, що Міноборони та Гладков не координують свої відповіді на рейди", — зазначається в дописі.

Раніше ISW вже повідомляв, що російські офіційні особи невідповідно реагували на обмежені рейди на територію РФ, намагаючись заспокоїти тривогу в Росії з приводу війни в Україні, а також підтримуючи поточні інформаційні операції, спрямовані на те, щоб представити війну як екзистенційну для Росії.

"Реакція Росії в основному була зосереджена на інформаційному впливі, і немає жодних ознак того, що російське керівництво встановило ширшу політику запобігання подальшим обмеженим рейдам у прикордонні області Росії", — йдеться у повідомленні.

Водночас обмежені рейди та прикордонні обстріли Бєлгородської області дедалі частіше стають предметом критики на адресу російського військового керівництва. Зокрема, керівник групи "Вагнер" Євген Пригожин продовжував використовувати ситуацію в регіоні для критики Міноборони 3 та 4 червня, особливо вказавши на відсутність реакції з боку міністра оборони Росії Сергія Шойгу, генерал-полковника Олександра Лапіна та начальника Генерального штабу Російської армії, генерала Валерія Герасимова. При цьому Пригожин запропонував домовитися про звільнення військовополонених, які утримуються РДК і ЛСР, якщо російська влада цього не зробить.

На початок