Зеленський та президентка Швейцарії підписали меморандум про партнерство

Зеленський та президентка Швейцарії підписали меморандум про партнерство

Зеленський та президентка Швейцарії підписали меморандум про партнерство Офіс президента

Президентка Швейцарської Конфедерації Симонетта Соммаруга та президент України Володимир Зеленський підписали низку українсько-швейцарських двосторонніх документів.

Як повідомляє Офіс президента, у межах державного візиту президенти підписали Меморандум про партнерство між Україною та Швейцарською Конфедерацією стосовно виконання Швейцарської програми співпраці на 2020-2023 роки в Україні.

У пресслужбі ОП зазначили, що йдеться про взаємодію з питань імплементації проєктів технічної та гуманітарної допомоги. Також документ визначає основні напрямки подальшого розвитку відносин двох країн, взаємодії з широкого кола питань порядку денного міжнародних форумів. Сторони підтвердили готовність проводити щорічні консультації з метою оцінки прогресу у виконанні досягнутих домовленостей та обміну думками з актуальних питань міжнародних відносин.

Президенти двох держав також поставили підписи під Меморандумом про взаєморозуміння між Україною та Швейцарською Конфедерацією щодо підготовки та змісту Конференції щодо реформ в Україні 2022 року, який визначає основні напрямки та часові межі підготовки до проведення V Конференції щодо реформ в Україні у Швейцарській Конфедерації.

Також голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко, голова Державної міграційної служби Максим Соколюк і посол Швейцарської Конфедерації в Україні Клод Вільд підписали Імплементаційний протокол до Угоди між Україною та Швейцарською Конфедерацією про реадмісію осіб від 7 червня 2017 року. Реалізація цього міжнародного договору визначить на основі взаємності швидкі й ефективні процедури ідентифікації та безпечного й організованого повернення осіб, які не виконують правила в’їзду, виїзду та перебування на їхніх територіях.

Від початку застосування Угоди про реадмісію осіб розпочнеться й імплементація положень Угоди між Кабінетом міністрів України та Швейцарською федеральною радою про спрощення оформлення віз від 7 червня 2017 року, яка регламентує умови та порядок спрощеного оформлення для українців віз, зокрема багаторазових, розширює категорії громадян України, які користуються візовими спрощеннями, а також обумовлює скасування візових зборів за оформлення віз для певних категорій громадян.

Крім того, генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова, директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник і посол Швейцарської Конфедерації в Україні Клод Вільд підписали Меморандум про взаєморозуміння між Офісом Генерального прокурора та Національним антикорупційним бюро України – з однієї сторони та Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва – з другої сторони стосовно впровадження проєкту "Повернення активів та доброчесність державного сектору в Україні" (фаза 1).

"Документ закладає основу реалізації проєкту технічної допомоги по лінії Програми співробітництва з Україною на 2020-2023 роки, загальною метою якого є запобігання корупції та сприяння систематичному й ефективному поверненню викрадених активів, які можуть бути інвестовані з метою розвитку, шляхом підвищення якості та ефективності правоохоронної системи України", — повідомляє пресслужба.

Основною метою проєкту є підвищення ефективності застосування Офісом генерального прокурора та НАБУ відповідних інструментів, методів для розслідування та кримінального переслідування кримінальних корупційних правопорушень, а також інших злочинів, вчинених у фінансовій сфері.

Що відомо

  • Володимир Зеленський зустрівся в Києві з президенткою Швейцарської Конфедерації Симонеттою Соммаругою. Урочиста церемонія зустрічі відбулася на площі біля Маріїнського палацу.
  • Очікується, що в межах візиту Володимир Зеленський і Симонетта Соммаруга здійснять спільну робочу поїздку на Донбас з метою ознайомлення з безпековою та соціально-економічною ситуацією в регіоні, а також станом реалізації проєктів швейцарської гуманітарної допомоги.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди