Шахрайство на міжнародній допомозі: на що скаржаться жителі Сумщини в поліцію

Шахрайство на міжнародній допомозі: на що скаржаться жителі Сумщини в поліцію

Ваучери на придбання будівельних матеріалів від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН у 2023 році отримали 697 родин Сумщини. Втім, за інформацією поліції області, з понад 100 звернень про шахрайство, значна частина стосується саме міжнародної допомоги.

Мешканці Боромлі отримують допомогу від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН на відбудову пошкодженого господарства. Пані Людмила одна з перших отримала ваучер на придбання будівельних матеріалів. Жінка згадує, як у березні 2022 року російський снаряд пошкодив будинок і сарай: "Розбите все господарство. Ремонтувати його на даний час немає за що. Була по догляду за мамою 9 років, в жовтні мама померла, роботи не маю і відбудовувати своє господарство не маю змоги за власний кошт".

Про те, які незаконні схеми стосовно такої допомоги є, розповіла Вікторія Михальчук, речниця Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН:

"До нас у Продовольчу та сільськогосподарську організацію надходять скарги. Люди зазначають, що в них вимагали кошти за те, щоб отримати допомогу. Ми хочемо попередити всіх і нагадати, що допомога, яка надається ФАО та нашими партнерами, вона є безкоштовною і безповоротною".

За словами спеціаліста відділу комунікації ГУ Нацполіції Сумщини Володимира Кузьменка, від початку року до поліції надійшли понад 100 звернень про шахрайство: "Велика кількість шахрайств стосується саме міжнародної допомоги, яка надходить людям, що постраждали від російської агресії. Люди заходять у месенджери, залишають свої персональні дані, інформацію про себе конфіденційну, а потім виявляється, що з банківських рахунків зникають великі суми грошей".

Аби уникнути потрапляння до шахраїв про будь-які виплати допомоги та компенсації слід дізнаватися з офіційних сайтів держорганів, міської та обласної влади, радить Володимир Кузьменко.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок