Аудит Держгеокадастру виявив безкоштовну приватизацію землі тримісячними дітьми

Аудит Держгеокадастру виявив безкоштовну приватизацію землі тримісячними дітьми

Ексклюзивно
Аудит Держгеокадастру виявив безкоштовну приватизацію землі тримісячними дітьми pixabay

Голова Державної служби з питань геодезії та картографії та кадастру Роман Лещенко заявив, що до кінця 2020-го року проходить внутрішній аудит Держгеокадастру і оприлюднив попередні результати перевірки, за якою виявлено тисячі фактів подвійної приватизації землі. Експерт у галузі земельного права Віктор Кобилянський додав, що люди, які непрозоро "набирають" багато землі, насправді нею не користуються, а здають в оренду.

“Мене шокує, що 3-місячні діти скористалися правом безоплатної приватизації, діти чиновників. При цьому, скористалися в найкращих локаціях: особливо цінних місцях з чорноземом, зонах рекреацій”, — прокоментував в ефірі Українського радіо попередні результати аудиту держгеокадастру голова держслужби з питань геодезії Роман Лещенко.

Кобилянський уточнив, що, насправді, право на безоплатну приватизацію має кожен громадянин України, тож, теоретично, дитина може приватизувати земельну ділянку.

"Ті два гектари, про які йдеться, надаються для ведення особистого селянського господарства. Я не уявляю, щоб тримісячна дитина вела особисте господарство. Тобто, йдеться про фальсифікацію", — роз’яснює Віктор Кобилянський.

За його словами, факти подвійної приватизації важко простежити, оскільки "відомі факти, коли людина тричі міняла прізвище, і чотири рази під різними прізвищами ставала власником земельних ділянок”. При цьому люди, які "набирають" землі, — ними не користуються.

"У них інша мета — гроші. Вони віддають цю землю в оренду. І за ці роки ми зрозуміли, що приватизація землі в Україні — не прозора. І фахівці зараз говорять про скасування в Україні інституту безоплатної приватизації. Бо вона несправедлива. Ці ж два гектари можна взяти в Конча-Заспі і десь на Кіровоградщині на забруднених землях", — пояснює експерт.

На думку Кобилянського, на меті цього аудиту служба ставить наведення ладу в самому Держгеокадастрі, оскільки "потрібно подивитися, за яких чиновників це робилося, кого необхідно відверто звільняти, на кого подавати матеріали до правоохоронних органів". Водночас за результатами аудиту повернуті землі назад просто так не вийде, бо Держгеокадастр не може подавати до суду сам на себе. Експерт каже, що це може зробити прокуратура, але кожна справа є індивідуальною і може затягнутися на кілька років, за які людина продасть ділянку.

Коблиняський висловив сподівання, що аудит виявить конкретні випадки, коли землями державної власності користується хтось без відповідного оформлення.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди