Військово-лікарські комісії продовжують перехід на електронні черги — МОЗ

Військово-лікарські комісії продовжують перехід на електронні черги — МОЗ

Військово-лікарські комісії продовжують перехід на електронні черги — МОЗ
Фото: Суспільне Львів

Міністерство охорони здоров’я планувало організувати до кінця травня перехід військово-лікарських комісій на електронні черги, однак цей процес ще триває, зокрема, через необхідність удосконалення чинного законодавства.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" заявила Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я.

"Електронні черги — це один з компонентів, над яким ми працювали для того, щоб проходження ВЛК було швидшим і зручнішим саме для військовослужбовців", — розповіла посадовиця.

За її словами, найближчим часом міністерство планує ухвалити низку підзаконних нормативно-правових актів, що стосуються роботи комісій.

"Зокрема, це ключовий наказ Міноборони 402, який регулює питання ВЛК: будуть спрощені процеси, які були складні, або які були недосконалі, за результатами опитувань, які ми провели серед військовослужбовців. Будуть вдосконалені і певні критерії, і механізми оскарження, інші процеси на рівні підзаконних актів. І далі ми повноцінно впроваджуємо електронний документообіг, який був анонсований, щоб він був по всіх районах нашої країни. Для цього потрібно технічне рішення, нормативна база — це питання кількох місяців, тому що є різні аспекти та потрібні ресурси", — зазначила урядовиця.

Вона зауважила, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну спричинило зростання навантаження й на працівників ВЛК. Відтак міністерство працює, зокрема, над розширенням мережі медзакладів для комісій, щоб розвантажити роботу працівників і зменшити черги. Також МОЗ займається систематизацією, щоб кожен військовослужбовець міг записатися на конкретну дату та час до конкретного фахівця.

"І електронні черги в цьому допомагають. Наразі в пілотному режимі питання скупчення і формування черг потроху вирішується. Але потрібно ще доформувати мережу, щоб не було черг, і ми розуміли, що людям комфортно і зручно", — підкреслила заступниця голови МОЗ.

Урядовиця сподівається, що протягом одного-двох місяців МОЗ завершить формування мережі для роботи військово-лікарських комісій. Також МОЗ займається диджиталізацією роботи військово-лікарських комісій.

"Певні процеси, наприклад, в цивільній медицині, вже давно оптимізовані. І ми цей досвід хочемо передати й у військову медицину, щоб був доступ і до електронної медичної картки пацієнта, мінімізувати паперові обіги, щоб паперова документація не возилася між регіонами, військовими частинами, а щоб її передавати по електронному документообігу. Це значно пришвидшить процес спростить життя для всіх сторін, починаючи від військовослужбовців і завершуючи працівниками цих інституцій", — пояснила Карчевич.

На початок