Міністр фінансів відповів на звинувачення в "податку на волонтерство"

Міністр фінансів відповів на звинувачення в "податку на волонтерство"

Міністр фінансів відповів на звинувачення в "податку на волонтерство"
Міністр фінансів України Сергій Марченко, фото: УНІАН

При ввезенні в Україну з-за кордону товарів, які передаються на потреби українських військових, не потрібно сплачувати жодних податків.

Про це на своїй Facebook-сторінці заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Зокрема, урядовець відповів на заяву волонтерки Любові Шипович про те, що через застаріле законодавство українські волонтери змушені сплачувати податки за збори на велику кількість речей, які ввозяться для потреб Сил оборони, в тому числі високотехнологічні товари, такі як дрони.

"Навіть зареєстровані в усіх реєстрах волонтери, які збирають всі чеки за покупки, мають запити і акти від військових, зобов'язані сплачувати податки із волонтерських зборів, якщо за ці кошти вони придбали щось таке, що не вказано в постанові 112 за 2016 рік. Ви вже здогадались, що в цій постанові немає ні дронів, ні антидронових рушниць, ні пультів, ні окулярів, ні старлінків і ще десятків технологічних товарів. Бо для чого нашій армії те, що МінОборони не закуповує. Допомагайте в тих межах, що вам законодавці визначили в 2016 році. Бо ще раптом купите щось таке, що допоможе військовим менше гинути", — писала вона на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, Марченко наполягає, що таке твердження не відповідає дійсності.

"Хочу запевнити, що жодних податків з тих товарів, які передаються ЗСУ, сплачувати не потрібно. Це діюча норма Податкового кодексу. Тут не може бути жодних інших тлумачень. Наголошую, ті волонтери, хто офіційно ведуть свою діяльність для допомоги армії — не сплачує жодних податків!", — зазначив він.

Міністр додав, що провів зустріч із Шипович та журналістом Юрієм Ніколовим, на якій обговорив наявні проблеми та шляхи їхнього розв’язання. Також Марченко пообіцяв, що Кабмін розгляне питання про внесення дронів до списку товарів благодійної допомоги.

"Завтра на засідання уряду буде розглянуто питання щодо включення дронів в постанову КМУ №112. Прошу своїх колег по уряду, активно підключитись до вирішення цього питання", — написав він.

Окрім того, міністр повідомив, що уряд призначить уповноваженого представника, який забезпечуватиме як постійну комунікацію так і розв'язання проблемних питань, що постійно виникають у волонтерському середовищі.

"І ключове: я поважаю ту роботу, яку роблять волонтери і від себе максимально сприяю тому, аби у них не виникало проблем з допомогою. Спільними зусиллями військових, волонтерів та держави ми наближуємо нашу перемогу", — додав Сергій Марченко.

Любов Шипович підтвердила, що її зустріч із Марченком була конструктивною.

"(Сергій Марченко — ред.) запропонував на Кабміні винести пропозицію про визначення спецпредставника від уряду, який буде співпрацювати з волонтерами і фондами для оперативного вирішення питань і запобіганню застряганню важливих для оборони документів в міністерських кабінетах. Загалом вийшло досить конструктивно, але давайте дочекаємось результатів", — написала вона.

На початок