Похолодання у червні, спекотний липень: у Гідрометцентрі розповіли, яким буде літо

Похолодання у червні, спекотний липень: у Гідрометцентрі розповіли, яким буде літо

Похолодання у червні, спекотний липень: у Гідрометцентрі розповіли, яким буде літо
Ілюстративне фото: Рexels

В Україні утримується високий рівень пожежної небезпеки через стривалу відсутність дощів, при цьому вже з 2 червня на більшості території очікується похолодання та грози.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" повідомила Наталія Птуха, синоптикиня Укргідрометцентру.

"Наші фахівці досі утримують 5-й рівень пожежної небезпеки, тому що це — показник багатокомпонентний. Основне — це тривалий період без дощів, тобто коли на метеостанціях не відмічаються опади, і стан підстильної поверхні. Це основні показники, коли немає дощів, висушується шар ґрунту та підстильної поверхні", — розповіла синоптикиня.

За її словами, зараз такі показники спостерігаються у багатьох областях, особливо у центральній, північній та частково західній Україні.

"На сайті Укргідрометцентру можна детально прослідкувати, в які дні, в яких областях оголошений такий рівень пожежної небезпеки. Це говорить про те, що на відкритому повітрі не можна працювати з вогнем. Зволоження мінімальне, багато пересихання, наприклад, трави — уже швидко може займатися", — зазначила Наталія Птуха.

При цьому із 2 червня в Україну має прийти похолодання зі зливами та грозами.

"До території України з північного заходу буде наближатися холодний атмосферний фронт. Він спричинить вже завтра у західних, частково північних, частково центральних областях опади зливового характеру, з грозами. Після того, як пройде цей фронт у східному, південно-східному напрямку, за ним відбудеться затік холодного повітря. В ніч на 4 червня буде доволі прохолодно — 5-10 градусів по всій території України. Вдень, починаючи з 3 червня — 18-24 градуси. В першу половину червня високих аномальних значень температури, спеки за 30 градусів ми не передбачаємо", — пояснила синоптикиня.

Загалом метеорологи очікують, що протягом наступних 5 років в Україні встановиться більш спекотна погода, переважно літні місяці, але й в інші сезони спостерігатимуться вищі значення температури.

На початок