Верховний суд Бразилії проголосував за ув'язнення експрезидента країни через корупцію

Верховний суд Бразилії проголосував за ув'язнення експрезидента країни через корупцію

ЗМІ
Експрезидент Бразилії Фернандо Коллор де Меллу
Експрезидент Бразилії Фернандо Коллор де Меллу. Фото: АР/Eraldo Peres

Верховний суд Бразилії проголосував за те, щоб засудити колишнього президента країни Фернандо Коллора де Меллу до 8 років та 10 місяців в'язниці за звинуваченнями у корупції та відмиванні грошей.

Про це повідомляє Reuters.

Бразильська прокуратура звинуватила 73-річного Коллора в отриманні близько 30 мільйонів реалів (6 мільйонів доларів) у вигляді хабара від дочірньої компанії державної нафтової компанії Petrobras.

Зазначається, що Верховний суд визнав колишнього президента винним ще в середині травня, але судді мали прийняти рішення щодо вироку, який він може оскаржити.

Коллор став першим демократично обраним президентом Бразилії в 1989 році після двох десятиліть військової диктатури, але він пішов у відставку вже через три роки, після того, як нижня палата Конгресу оголосила йому імпічмент.

Він продовжував займатися політикою і 26 років пробув на посаді сенатора від північно-східного штату Алагоас. Також Коллор свого часу очолював комітет Конгресу із закордонних справ. Колишній президент втратив свою посаду в законодавчому органі на минулорічних виборах.

Сам Фернандо Коллор де Меллу ніяк не прокоментував ухвалу Верховного суду Бразилії. Водночас його адвокати заявили, що він "не вчинив жодного злочину" та висловили впевненість, що в остаточному рішенні його виправдають.

На початок