Більше, ніж минулоріч: на Житомирщині з початку 2023 року викрили понад тисячу шахраїв

Більше, ніж минулоріч: на Житомирщині з початку 2023 року викрили понад тисячу шахраїв

Більше, ніж минулоріч: на Житомирщині з початку 2023 року викрили понад тисячу шахраїв
Житомир, 31 травня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільного Житомир

Тисяча сто вісімдесят чотири факти шахрайства зафіксували на Житомирщині у 2023 році. Це на сімсот одинадцять випадків більше, ніж минулого року. Найпоширенішими є телефонні шахрайства, фішингові сайти, оголошення в соціальних мережах про продаж майна. Про це Суспільному розповів заступник начальника Головного управління Національної поліції в Житомирській області Віктор Павліченко.

За його словами, потерпілими від шахрайства є всі види населення.

"Є телефонні шахрайства. Часто телефонують людям, що карту заблоковано, з рахунку – підозріла транзакція. Зловмисники використовують різні способи отримати доступ до банківської карти громадян. Найбільш кмітливі можуть використовувати технологію пуфінгу для підміни номера телефону. На іншому кінці дроту може бути навіть окупант, а на екрані гаджета відображатиметься український номер банку, Пенсійного фонду, податкової, поліції. Пам'ятайте: ким би не представлявся співрозмовник і які б приводи не називав, ніколи не повідомляйте йому реквізити банківської картки", – застерігає Віктор Павліченко.

У грудні 2022 року сторінку у соціальній мережі житомирянки Анни Вербицької зламали шахраї і виманили у її підписників понад 100 тисяч гривень.

"Люди почали дзвонити. І коли я вже зрозуміла, скільки людей скинули гроші, то у мене почалася паніка", – каже Анна Вербицька.

Ще одним актуальним видом шахрайства є поширення фейкової інформації про соціальні виплати українцям, які постраждали від війни. Шахраї створюють для цього сторінки-клони державних організацій, представників ООН, Червоного Хреста, благодійних фондів, банків.

"Закликаємо громадян бути пильними та радимо отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел, – каже Віктор Павліченко. – Не потрібно переходити за сумнівними посиланнями, повідомляти конфіденційну інформацію стороннім, зокрема, дані банківських карток. Доволі часто буває, що телефонують і кажуть, що родичі в біді, дитина в біді. Можуть представлятися працівниками поліції і просити якусь неправомірну вигоду. Такого бути не може. Нікому не давайте дані, нікому не давайте гроші. У разі підозри шахрайських дій, негайно повідомляйте в правоохоронні органи".

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок